Jakie meble do dziecięcego pokoju

Dzieci mają wiele do zrobienia. Rozwijanie się, odkrywanie świata… A czy jest lepszy plac zabaw od własnego pokoju?

Zasada w aranżowaniu pokoju najmłodszych obowiązuje jedna: pokój jest dla dziecka, a jego zawartość musi odzwierciedlać jego temperament, pragnienia, zamiłowania. Musi być to przestrzeń, z której czerpie energię, spokój i silę. Miejsce nakłaniające do zabaw i pobudzające wyobraźnię.
Inspiracją niech będzie dla rodziców, cieszący się stale dużym powodzeniem skandynawski styl. Mimo, iż minimalistyczny – nie wieje w nim chłodem i zimną bielą|. Pokój ożywiają przecież pastele – podobnie jak i dzieci. Stawiamy więc na jasne, pastelowe barwy ścian, które będą tłem dla mebli – kluczowego elementu w dziecięcym pokoju. Najlepiej jeśli są drewniane, stabilne i starannie wyważone. Dobrze zaprojektowany zestaw mebli dziecięcych, bez wątpienia nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

pokój dziecka

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Zazwyczaj dla najmłodszych centrum ich świata stanowi łóżko. To na nim mogą przebywać i dyskutować z przyjaciółmi, grać w gry, czytać książki. Toteż zatroszczmy się o to, aby łóżko łóżko z materacem zapewniało nie tylko spokojny sen, ale zostało wyposażone wiele rozwiązań, które zaspokoją różne potrzeby. To mogą być zamontowane pojemniki na pościel czy zabawki. Oferta sklepów internetowych jest ogromna. Zamówimy w nich łóżka metalowe, z drewna lub na antresoli.

Kliknij ten link i sprawdź tu stoły z żywicą analogiczne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

Niektóre z nich posiadają regulację, by nadążać za dorastającymi pociechami.
Wybierając łóżko, na ogół nasza uwaga skupia się na materacu: pragniemy, żeby był wygodny, gwarantował spokojny sen. Prawda jest jednak taka, iż jakość i wykonanie ramy oraz stelaża są tak samo istotne. To stelaże w dużej mierze odpowiadają za dobry sen malucha .

Pamiętajmy, iż krzykliwe kolory mebli, w dalszych latach użytkowania nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci. Warto dlatego postawić na neutralne barwy, które pozwolą na ich używanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i dalszym. Jeśli zadbamy, by meble były praktyczne oraz ponadczasowe w swej formie, ograniczymy zbędne wydatki.

You may also like...