Jakie meble do dziecięcego pokoju

Dzieci mają wiele do zrobienia. Rozwijanie się, odkrywanie świata… A czy jest lepszy plac zabaw od własnego pokoju?

Zasada w aranżowaniu pokoju najmłodszych obowiązuje jedna: pokój jest dla dziecka, a jego zawartość musi odzwierciedlać jego temperament, pragnienia, zamiłowania. Musi być to przestrzeń, z której czerpie energię, spokój i silę. Miejsce nakłaniające do zabaw i pobudzające wyobraźnię. Inspiracją niech będzie dla rodziców, cieszący się stale dużym powodzeniem skandynawski styl. Mimo, iż minimalistyczny – nie wieje w nim chłodem i zimną bielą|. Pokój ożywiają przecież pastele – podobnie jak i dzieci. Stawiamy więc na jasne, pastelowe barwy ścian, które będą tłem dla mebli – kluczowego elementu w dziecięcym pokoju. Najlepiej jeśli są drewniane, stabilne i starannie wyważone. Dobrze zaprojektowany zestaw mebli dziecięcych, bez wątpienia nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

pokój dziecka

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Zazwyczaj dla najmłodszych centrum ich świata stanowi łóżko. To na nim mogą przebywać i dyskutować z przyjaciółmi, grać w gry, czytać książki. Toteż zatroszczmy się o to, aby łóżko zapewniało nie tylko spokojny sen, ale zostało wyposażone wiele rozwiązań, które zaspokoją różne potrzeby. To mogą być zamontowane pojemniki na pościel czy zabawki. Oferta sklepów internetowych jest ogromna. Zamówimy w nich łóżka metalowe, z drewna lub na antresoli. Niektóre z nich posiadają regulację, by nadążać za dorastającymi pociechami. Wybierając łóżko, na ogół nasza uwaga skupia się na materacu: pragniemy, żeby był wygodny, gwarantował spokojny sen. Prawda jest jednak taka, iż jakość i wykonanie ramy oraz stelaża są tak samo istotne.

Jeżeli chciałbyś pogłębić zagadnienie, to zapraszamy Cię do tekstu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Tam stale znajduje się bieżąca wiadomość (https://msspektrum.pl/akcesoria/piece-laboratoryjne/).

To stelaże w dużej mierze odpowiadają za dobry sen malucha .

Pamiętajmy, iż krzykliwe kolory mebli, w dalszych latach użytkowania nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci. Warto dlatego postawić na neutralne barwy, które pozwolą na ich używanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i dalszym. Jeśli zadbamy, by meble były praktyczne oraz ponadczasowe w swej formie, ograniczymy zbędne wydatki.

You may also like...