Jakie niebezpieczeństwa się mogą pojawić przy za długim noszeniu butów z wysokimi obcasami.

Kobiety uwielbiają chodzić na wysokich obracach, w wielu odmianach butów mogą one mieć długość nawet kilkunastu centymetrów. Duża część pań zakładając buty z wysokim obcasem będzie się czuć bardziej atrakcyjnie, sylwetka się wydłuża i przybywa nieco wzrostu. No i zapomnieć nie można o tym, że wyższe obcasy na zgrabnych nóżkach przyciągną spojrzenie chyba większości mężczyzn.

baleriny

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak noszenie szpilek oprócz tego, że doskonale wygląda, to będzie jednak niosło sobą parę problemów. Oczywiście jeśli się je będzie ubierać rzadko, to nic groźnego nie powinno się stać. Jednak jeżeli szpilki będą najczęściej używanym obuwiem, to w takich przypadkach należy nieco uważać i w razie pojawienia się jakiś kłopotów ograniczyć ich noszenie. Najbardziej dokuczliwą dolegliwością związaną z zakładaniem szpilek są bóle kręgosłupa. Podczas chodzenia z wysoko podniesionymi stopami kręgosłup ma nienaturalne wygięcie, to będzie prowadzić do przeciążenia mięśni i w ostatecznym efekcie do mocnego bólu, który w skrajnych przypadkach może uniemożliwić chodzenie.

Kolejnymi objawami związanymi ze zbyt długim noszeniem butów na wysokim obcasie są halluksy i żylaki. Przez to, że stopa będzie zbyt przeciążana i mocno ugniatana, to u dużej części pań coraz częściej może dochodzić do takich zaburzeń. Zakładając za wysokie szpilki ryzykuje się także możliwością skręcenia kostki, ponieważ niekiedy bardzo łatwo stracić w nich równowagę. Rzecz jasna wszystkie powyżej wymienione rzeczy większości kobiet nie przekonają do całkowitej rezygnacji ze szpilek, ale może sprawią, że rzadziej się je będzie ubierać.

Buty, wiązanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Poza tym istotne jest, co się nosi po zdjęciu szpilek, najlepiej po paru godzinach ze szpilkami na nogach założyć buty, w jakich nogi naprawdę odpoczną. Doskonale w tej roli sprawdzą się na przykład mokasyny damskie. Buty te są ogromnie wygodne, łatwo się zakładają, a przez to że posiadają płaski obcas, to stopy mogą w nich doskonale odpocząć. Mokasyny najczęściej szyje się z naturalnych skór, numbuku lub zamszu, a oferowane są w licznych wersjach stylistycznych – mokasyny dla kobiet

.

You may also like...