Jakie ogrodzenie dopiero co nabytej działki stosowane jest najczęściej dzisiaj?

Dopiero co zakupiona działka nie ma na ogół żadnego ogrodzenia. Jeżeli czeka nas spora inwestycja, która związana jest z budową, to niechętnie wydamy kilkanaście tysięcy złotych na drogie ogrodzenie, które składa się ze stalowych przęseł albo paneli ogrodzeniowych.
Najtańszym oraz najczęściej spotykanym rodzajem ogrodzenia jest siatka, która jest ocynkowana lub powlekana tworzywem.

Obecnie najwygodniejsze to ogrodzenia siatkowe systemowe, które składają się z siatki ocynkowanej oraz słupków powlekanych tworzywem i płyty prefabrykowanej, która może służyć jako podmurówka. Instalacja ogrodzenia z siatki zaczyna się od przygotowania terenu. Wszelkie przeszkody tzn. krzewy, kamienie i pozostałe korzenie drzew, które są w linii ogrodzenia, należy usunąć. Jeśli działka jest nierówna, to należałoby to zlikwidować a to sprawi, że ogrodzenie zamontowane będzie w jednym poziomie. Jeśli nie można wyrównać terenu, to należy dostosować umiejscowienie ogrodzenia do odchyleń, które istnieją. Wtedy stosuje się stopniowanie ogrodzenia, albo jeżeli siatka jest mocowana bez podmurówkowej płyty to można zamontować ją pod właściwym kątem.
siatki

Autor: Administración Nacional de la Seguridad Social
Źródło: http://www.flickr.com
Prace są rozpoczynane od zamontowania słupków ogrodzeniowych, które zabetonowane muszą być w gruncie.

Po przeanalizowaniu tego wpisu, polecam (sacher-cnc.pl/obrobka-mechaniczna-frezowanie-cnc/) odmienne wiadomości na omawiany wątek, które będą równie wciągające.

Na ogół stosowany jest do tego cement portlandzki, który łączony jest z kruszywem lub w co poniektórych przypadkach gotowy suchy techniczny beton, który rozrabiamy jedynie z wodą. Słupki betonowane są na głębokości 80-110 centymetrów w zależności od granicy, na której zamarza grunt. Rozstaw słupków to przeważnie 2-3 m w zależności od gruntu i od typu ogrodzenia. Jeżeli montowana jest płyta podmurówkowa, wtedy rozstaw jest uzależniony od długości płyty, która ma około 2,5 metra. Na rogach oraz zakończeniach ogrodzenia są instalowane dodatkowe podpory do słupków, które wzmacniają słupki skrajne. Jeśli długość boku ogrodzenia większa jest niż 40 m, to trzeba zainstalować wzmacniający słupek z podporami, który będzie usztywniał ogrodzenie.

Jeśli postawimy wszystkie, słupki w takiej sytuacji musimy odczekać aż beton stwardnieje. Siatka jest mocowana do słupków przy pomocy drutu wiązałkowego lub przelotek. Zainstalować należy również druty naciągowe, które będą usztywniały siatkę.

You may also like...