Jakie ryzyko jest związane z kupnem opon używanych? Czy warto się zdecydować na taki zakup?

Zakup opon do auta to często spory wydatek. Gdy zbliża się czas zamiany opon na takie zimowe, a my wiemy, iż stare już już się nie nadają, to zdarza się, że rozważamy zakup takich używanych.

bielizna - ogląd

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Czy warto kupować używane opony? Z czym jest związana ta decyzja?
Argumentem, jaki nęci kierowców, jeśli chodzi o zakup używanych opon jest z pewnością mniejszy koszt. Nie powinno to dziwić, że tego typu rozważania bierzemy pod uwagę, jeśli mówimy o oszczędności nawet połowy ceny, którą normalnie trzeba byłoby wydać na nowe opony w temacie nowych opon. Jednak na pewno trzeba się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Ryzykowne może być chociażby to, iż maksymalny gdy mowa o bezpieczeństwie wiek, do jakiego opony mogą być użytkowane, to pięć lat. Po takim czasie niekoniecznie będą zachowywały swoje właściwości. Oprócz tego, spore znaczenie ma również to, jak są przechowywane opony, jak też to jak są używane. Opony nie muszą mieć sporo lat, natomiast mogą nie być w dobrym stanie na skutek złej eksploatacji. Trzeba w związku z tym sprawdzić takie informacje nim wybierzemy ich kupno.
nowe opony

Źródło: pixabay.com
Kupując używane ogumienie dobrze jest sprawdzić bieżnik. Nowe opony posiadają bieżnik głęboki na mniej więcej 8-10 mm. Natomiast z czasem bieżnik robi się coraz płytszy, co skutkuje gorszym trzymaniem się nawierzchni, a co za tym idzie zagrożeniem dla zdrowia i życia osób podróżujących autem zapoznaj się z ofertą sklepu Hurtopony.plzapoznaj się z ofertą sklepu Kolejnym zagrożeniem jest także nierównomierne zużycie bieżnika, jak również innego typu uszkodzenia, których tak na dobrą sprawę często nie widać gołym okiem. Wychodzą później już podczas użytkowania.

Dlatego na pewno opłaca się dokładnie obejrzeć opony zanim zdecydujemy się na kupno, choć tak naprawdę największą pewność oraz brak zmartwień mamy w momencie, kiedy wybierzemy ogumienie nowe.

You may also like...