Jakie są próby złota na pierścionki?

W Polsce kobiety noszą pierścionek zaręczynowy zazwyczaj na palcu serdecznym prawej ręki, przynajmniej do czasu, kiedy na tym palcu nie znajdzie się piękna obrączka.
Wiele pań decyduje się w takiej sytuacji przenieść taki pierścionek na serdeczny palec lewej ręki.

panorama - bielizna

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Aby uniknąć ścierania się biżuterii. Szczególnie nie jest to dobre dla choćby opraw kamieni. Nierzadko z tego typu pierścionkami kojarzy się również konieczność zmiany rozmiaru pierścionka. Dobrze byłoby zatem starannie przemyśleć to, czy rozmiar pierścionka przedślubnego nie trzeba wybierać już myśląc o lewej dłoni, żeby przed ślubem uniknąć konieczności ponownego dopasowywania rozmiaru. Nie tylko funkcjonalność tego kroku jest niezwykle ważna, ale również sama symbolika: lewa ręka jest przecież bliżej serca. Przeważnie najkorzystniej sprawdzić rozmiar pierścionka u najbliższego jubilera.
Jeżeli decydujecie się wspólnie z wybranką na wybór pierścionka, to rzecz jest łatwa. Jeżeli jednak nie znasz rozmiaru pierścionka swojej ukochanej, a chciałbyś, aby zaręczyny były prawdziwą niespodzianką, dowiedz się, że jest kilka metod, żeby poznać chociażby orientacyjny rozmiar swej wybranki. Czasem bywa też tak, że dziewczyna nie ma wcale pierścionków – w takiej sytuacji powinieneś mieć świadomość, że najczęściej kupowane pierścionki mają wymiary od 10 do 15. Nie należy mylić jednak rozmiaru z obwodem czy ze średnicą pierścionka.

Wejdź na ten link oraz przeczytaj więcej szczegółów (http://www.e-sentiell.com/pol_m_bizuteria-srebrna-717.html) – zamieszczone tam porady powiększą Twoją wiedzę na podnoszony w omawianym wpisie temat!

Zapoznaj się również z wiadomością, w jaki sposób przymierzyć rozmiar pierścionka. Najlepiej byłoby sprawdzić wymiar pierścionka u pobliskiego jubilera. Pierścionki ze srebra przez wzgląd na cechy tego metalu są kupowane bardzo rzadko.

Niestety srebro jest stosunkowo miękkie i dosyć szybko się zniekształca. Następnie możemy przejść do doboru odcienia. Jeśli Twoja dziewczyna nosi złotą biżuterię, upewnij się, jaki kolor złota mają zakupione przez nią ozdoby.

You may also like...