Jakie są próby złota na pierścionki?

W Polsce kobiety noszą pierścionek zaręczynowy zazwyczaj na palcu serdecznym prawej ręki, przynajmniej do czasu, kiedy na tym palcu nie znajdzie się piękna obrączka.
Wiele pań decyduje się w takiej sytuacji przenieść taki pierścionek na serdeczny palec lewej ręki.

panorama - bielizna

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Aby uniknąć ścierania się biżuterii. Szczególnie nie jest to dobre dla choćby opraw kamieni.

Jeżeli intryguje Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij tutaj oraz zobacz oprócz tego inny równie absorbujący news bielizna damska.

Nierzadko z tego typu pierścionkami kojarzy się również konieczność zmiany rozmiaru pierścionka. Dobrze byłoby zatem starannie przemyśleć to, czy rozmiar pierścionka przedślubnego nie trzeba wybierać już myśląc o lewej dłoni, żeby przed ślubem uniknąć konieczności ponownego dopasowywania rozmiaru. Nie tylko funkcjonalność tego kroku jest niezwykle ważna, ale również sama symbolika: lewa ręka jest przecież bliżej serca. Przeważnie najkorzystniej sprawdzić rozmiar pierścionka u najbliższego jubilera.

Jeżeli decydujecie się wspólnie z wybranką na wybór pierścionka, to rzecz jest łatwa. Jeżeli jednak nie znasz rozmiaru pierścionka swojej ukochanej, a chciałbyś, aby zaręczyny były prawdziwą niespodzianką, dowiedz się, że jest kilka metod, żeby poznać chociażby orientacyjny rozmiar swej wybranki. Czasem bywa też tak, że dziewczyna nie ma wcale pierścionków – w takiej sytuacji powinieneś mieć świadomość, że najczęściej kupowane pierścionki mają wymiary od 10 do 15. Nie należy mylić jednak rozmiaru z obwodem czy ze średnicą pierścionka. Zapoznaj się również z wiadomością, w jaki sposób przymierzyć rozmiar pierścionka. Najlepiej byłoby sprawdzić wymiar pierścionka u pobliskiego jubilera. Pierścionki ze srebra przez wzgląd na cechy tego metalu są kupowane bardzo rzadko.

Niestety srebro jest stosunkowo miękkie i dosyć szybko się zniekształca. Następnie możemy przejść do doboru odcienia. Jeśli Twoja dziewczyna nosi złotą biżuterię, upewnij się, jaki kolor złota mają zakupione przez nią ozdoby.

You may also like...