Jakie są rodzaje kartonów i do jakich celów można je wykorzystywać?

Jeżeli masz w planach przeprowadzkę albo prowadzisz sprzedaż wysyłkową czy potrzebujesz opakowań kartonowych do swego biura bądź do użytku domowego, to zobacz, jak zdecydować się na opakowanie kartonowe, które będzie odpowiednio spełniać swoją funkcję.
Obecnie na rynku obecnych pudełek jest rzeczywiście dużo typów.

pudło

Autor: Häagen-Dazs
Sandały na lato

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Żeby odpowiednio dostosować pudło do własnych zapotrzebowań, rzeczywiście należałoby wiedzieć, że kolejne pudła mogłyby się odróżniać wzajemnie m.in. sposobem zamykania, odpornością, wielkością, rodzajem materiałów, z których były one wykonane czy też grubością kartonu. Podczas wybierania tego typu opakowania jak pudło, niezwykle ważne jest jego zastosowanie. Dla przykładu, jeśli prowadzimy sklep online z meblami, to będziemy potrzebowali o wiele trwalszych i w większym stopniu wytrzymałych opakowań, niż w wypadku kartonów, które chcemy przeznaczyć do używania domowego. Przykładowo jako segregatory na akta albo opakowania na zabawki dla dzieci. Surowce, z których są wykonane takie opakowania, także posiadają ważną rolę.
W czasie produkcji tego typu opakowań niezwykle często wykorzystuje się tekturę falistą 3 warstwową. Wykorzystuje się ją w wypadku uniwersalnych pudełek oraz różnego rodzaju kratownic czy też przekładek, za pomocą których można oddzielić skanowanie laserowe 3d siebie kolejne warstwy produktów. Przekładki wykonane z tektury stosowane są w różnorodnego typu sklepach spożywczych, w których towary są zamieszczane na paletach.

Warto tutaj wspomnieć, że tektura falista wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością, dlatego też może być używana w pudłach przeznaczonych do przeprowadzek czy przy wysyłce przedmiotów, wyjątkowo narażonych na zniszczenia w czasie przewiezienia.

You may also like...