Jakie zastosowanie mają palisady w ogrodach, krótki przegląd ich najpopularniejszych rodzajów.

Jeżeli ogród znajduje się na niezbyt równym terenie, zboczu czy wzniesieniu to jego urządzenie może sprawiać niekiedy problemy. W szczególności dużo opadów może spowodować spore szkody, dlatego też na rynku jest parę metod na to, żeby poradzić sobie z tym problemem.

Do najbardziej popularnych należą palisady ogrodowe, jakie poza funkcją zabezpieczającą spełniają także inne zadania. Przede wszystkim tego typu palisady ochraniają i umacniają skarpy, wiele osób używa je także do wykonania wyższych rabatów. Poza tym palisady są też ciekawym elementem ozdobnym, odpowiednio skomponowane z resztą ogrodu nadadzą mu oryginalnego charakteru i sprawią, że będzie ładniej się prezentował. W praktyce nie będzie ograniczeń co do zastosowania takich palisad, jeśli ktoś będzie miał interesujący pomysł, to bez żadnego problemu może go zrealizować na terenie swojego ogrodu. Szczególnie że palisady występują w dużej ilości odmian i rodzajów, więc wybranie najlepszej do potrzeb nie powinno stanowić problemów, a w razie czego można też zrobić coś własnego.

Urzadzony ogród

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni wybór materiału na palisadę w dużej mierze uzależniony będzie od ich wykorzystania.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie pojemniki ogrodowe, którą tu odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Przykładowo podczas umacniania skarp bardzo dobrze będzie się sprawdzać palisada ogrodowa zrobiona z kamienia. Cechuje się ona dużym poziomem wytrzymałości, poszczególne jej części części ciężarowe mogą mieć nawet do metra długości, więc cała konstrukcja może wytrzymać duże obciążenia. Oprócz tego są bardzo oryginalne i doskonale komponują się z pozostałymi elementami ogrodu, lecz ich dużą wadą jest znacznie większa od pozostałych odmian cena. Przy niewielkich murkach i rabatach bardzo dobrze sprawdzają się również wersje plastikowe i drewniane. Drewno daje całkiem spore możliwości aranżacyjne, gdyż ładnie się prezentuje i można go pomalować na dowolny kolor, jednak nawet mimo dobrej ochrony jest dość mało trwałe. Znacznie lepiej pod tym względem wyglądają palisady z plastiku, jednak prezentują się one znacznie gorzej niż drewniane. Niestety plastik sporo się różni od materiałów naturalnych, jeśli jednak komuś będzie zależeć na kosztach to się dobrze sprawdzi.Wszyskie znajdziesz na

You may also like...