Jakiego rodzaju kabinę wybrać do łazienki? Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać kabinę, która będzie trwała?

Od kabiny prysznicowej i wanny najczęściej zaczyna się projektowanie łazienki. Kabiny muszą być trwałe, żeby zbyt często ich nie wymieniać, dlatego jak decydujemy się na konkretny model warto zwrócić uwagę na wiele spraw. Najistotniejsze, ażeby komfort korzystania była jak najbardziej znaczna. Ponadto powinniśmy pamiętać, iż kupno kabiny to również wybór najbardziej dobranego brodzika.

łazienka wyposażona w szkło hartowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Jedną z ważniejszych decyzji jest dobór najlepszego materiału, z którego zrobiona jest kabina.

Akryl, czyli polistyren jest tworzywem mniej skomplikowanym w utrzymaniu czystości, jednakże jest mało trwały. Może nawet pękać przy słabej sile nacisku. Zamiana tafli akrylu jest dosyć skomplikowane, jak producent kabiny nie posiada tych części. Z perspektywy trwałości bezpieczeństwa polecany jest inny produkt – szyba bezpieczna laminowana . Tego rodzaju szybę bardzo trudno uszkodzić, zaś jak pęka, to delikatnie, to oznacza, że ochrania przed skaleczeniem.

Takie szkło także się nie rysuje, jest także mniej skomplikowane w dokładnym czyszczeniu.

Kabina to zakup na lata, tak więc kupowanie produktów bardziej wysokiej jakości jest właściwie rozwiązaniem bardziej oszczędnym, bo nie istnieje konieczność późniejsze wymiany. Dobrze jest więc wybrać kabinę najlepszej klasy. Cena kabiny zależy od wielu czynników, przykładowo uchwyt szkła czy uchwyty do profili , ale także grubość szkła, marka, gwarancja czy wzornictwo. Najczęściej spotykane wykończenie kabiny to białe, chromowane lub satynowe. Są jednakże też kabiny w innych kolorach, jak niebieski, grafitowy czy beżowy.

Czy chcesz może poddać tę kwestię późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj tekst (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/aktualnosci/51), który omawia zbliżone tematy.

Dobierając kolor profili kabiny, korzystnie mieć przed oczami wizualizację całej łazienki.

Pamiętajmy więc, żeby dopasować inne akcesoria łazienki, jak lustro czy baterie, muszą one być dopasowane do kabiny.

Najmniejsza grubość szkła, z którego musi być zrobiona kabina to trzy milimetry, jednakże większość kabin ma szkło o grubości od 4 do 6 milimetrów. Szkła bardziej grube oczywiście zapewniają bardziej znaczną trwałość, a co najistotniejsze bezpieczeństwo oraz połączenie z solidnymi profilami. Wspólnie
stanowią o stabilności kabiny. Nie zapominajmy o tych wytycznych, dzięki temu wybierzemy z pewnością najlepszy model kabiny. Czytaj też .

You may also like...