Jakiego rodzaju oznaczenia mogą posiadać opony czyli informacje, jakie powinno się wiedzieć o tych samochodowych częściach.

Spora ilość kierujących nie zwraca zbytniej uwagi na wybór opon, jeśli zakupili oni samochód z oponami w dobrym stanie, to mogą nawet nie wiedzieć, jakiego są producenta. Gdy przyjdzie konieczność wymiany, to przeważnie udają się do jakiegoś sklepu sprzedającego opony i tam zdają się na to, co im zaproponują pracownicy.

Przeważnie ich wybory są prawidłowe, ale tak naprawdę samodzielnie warto się czegoś więcej dowiedzieć o tym jednym z najważniejszych elementów pojazdu.

Po przestudiowaniu tego artykułu zobacz, jakie informacje posiada rekomendowana witryna, która także Cię na pewno zafascynuje, ponieważ informacje na niej są równie atrakcyjne.

W naszej strefie klimatycznej powszechnie używane są dwa typy opon, różniące się sporo od siebie kształtem bieżnika i materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane. Zimowe opony zaprojektowane zostały do użytku w niskich temperaturach, na śniegu i lodzie. Dzięki odpowiedniej mieszance są one miękkie nawet w najniższej temperaturze, zachowując jednocześnie wszystkie swe cechy. Dodatkowo specjalny bieżnik, ze specjalnymi nacięciami sprawia, że samochód na takich oponach bez problemów będzie jeździł nawet na dużym śniegu. Za to letnie opony mają całkowicie inny skład gumy, która w niskich temperaturach bardzo twardnieje, ale nie będzie się ścierać za dużo przy wysokich temperaturach, przez co można je stosować przez całe lato.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zmieniając opony trzeba dobrze skontrolować ich podstawowe parametry. Na każdym egzemplarzu, które są oferowane w naszych sklepach muszą być naniesione oznaczenia opon, które informują o ich przeznaczeniu, wymiarach i typie. Podstawową informacją na każdej oponie jest jej rozmiar, on będzie w głównej mierze decydował o możliwości użycia jej do konkretnego auta.

Duże znaczenie mają także indeksy nośności oraz prędkości, no i oczywiście producent, który daną oponę zaprojektował i wykonał. Na rynku oponiarskim funkcjonuje kilkanaście firm, oferujących opony z różnych półek cenowych. Pośród klientów od dawna dużą popularnością cieszą się opony continental, mające doskonałe parametry jezdne i nadające się do wszystkich zastosowań. Zakładając markowe opony, przykładowo firmy Continental, ma się pewność, że jazda autem będzie bezpieczna.

You may also like...