Jakiego rodzaju środki stosować, by nasza skóra cały czas wyglądała dobrze? Czy jest jakiś specjalny preparat?

To właśnie organizm ślimaka wytwarza śluz, w jakim znajdują się substancje regenerujące różne komórki ciała. Identycznie naukowcy zaczęli myśleć o regenerowaniu ludzkiego naskórka: jeśli śluz ma wpływ na rekonstrukcję tkanek ślimaka to czemu nie miałby zadziałać na ludzką skórę? Przeprowadzono szereg badań które potwierdziły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie śluzu.Badacze zaczęli rozmyślać o regeneracji ludzkiej skóry, gdyż jeśli środek ma wpływ na rekonstrukcję tkanek ślimaka, to dlaczego nie mógłby zadziałać na ludzką skórę? Zrobiono liczne badania, jakie potwierdziły takie przypuszczenia, tak stworzono krem ze śluzu ślimaka, jaki jest dzisiaj coraz częściej używany do pielęgnacji ciała. Od tego momentu liczne koncerny kosmetyczne korzystają z tego wyjątkowego, naturalnego surowca do produkcji różnego rodzaju kosmetyków, wspomnianego wyżej kremu, ale nie tylko.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac

Powstający w ten sposób kolagen wypełnia zmarszczki i blizny, a przy tym odbudowuje warstwę skóry, pomagając w walce z trądzikiem oraz przebarwieniami. Regularne stosowanie preparatu pozwala odzyskać naturalną elastyczność i gładkość skóry. Krem ten znajduje zastosowanie szczególnie wtedy, kiedy inne kosmetyki okazały się nieskuteczne, nie dały pożądanych rezultatów. A jak to się zaczęło? Ślady pierwszych zastosowań leczenia problemów skórnych za pomocą śluzu ślimaka możemy odnaleźć już u Hipokratesa, lecz również u Indian, którzy zamieszkiwali niegdyś Araucanię, czyli obecny obszar południowego Chile.

Tutaj odnajdziesz dużo interesujących danych na opisywany wątek – wystarczy wejść na nasz odsyłacz (https://www.salonaturi.pl/masaze/masaz-afrykanski-maslem-shea/), a na pewno dane tam zawarte będą cenne.

Badania naukowe nad właściwościami śluzu ślimaka rozpoczęto w dziewiętnastym wieli, lecz dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku zaczęto używać śluz, jako dodatek do kosmetyków.

Dziś ten wspaniały składnik można odnaleźć w wielu kosmetykach, dajmy na to balsamy do ciała albo żel do mycia twarzy – autor. Należy również wiedzieć, iż sama nazwa specyfika, czyli ekstrakt ze śluzu ślimaka, budzi bardzo dużo kontrowersji, lecz przez wzgląd na swoją skuteczność oraz niezwykłość działania znajduje coraz większe zastosowanie w kosmetyce.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do równie ciekawych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę laser frakcyjny na blizny i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Aby natomiast otrzymać taki preparat potrzeba wiele czasu. Ekstrakt zaś to produkt czysto farmaceutyczny, czyli jest objęty ścisłą kontrolą.

You may also like...