Jakiego typu mamy odmiany jabłek? Do jakiego rodzaju zadań się je używa?

Może ciężko w to uwierzyć, lecz na świecie jest aż około 7500 odmian jabłoni. Na sklepowe półki zaś trafia mniej więcej stu gatunków jabłek. Każde jest inne, ma inne właściwości, inaczej wygląda, ma oryginalny smak.

Co powinniśmy wiedzieć więcej w tym temacie?
Jabłka są najbardziej dobre w kuchni, są najlepsze, gdy pieczemy ciasta, mięsa, zupy czy desery. Świetne są przetwory i soki z jabłek, wyśmienity jest również alkohol. Polska jest bardzo znanym eksporterem jabłek, możemy powiedzieć, że w Europie jesteśmy w czołówce. Jak więc jabłka eksport jest na bardzo dobrym poziomie.
Jabłka eksport

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Mówiliśmy już, że jest tak dużo odmian jabłek, lecz dają się one zaklasyfikować do trzech grup. Mamy więc gatunki słodkie, kwaśne jak i słodko-kwaśne.

Kliknij ten link – więcej zobaczysz w serwisie (https://hyzynski.pl/oferta/kostka-granitowa/), który odnajdziesz w tamtym serwisie. To będą inne tego rodzaju wiadomości, zatem niewątpliwie je także uznasz za przydatne.

Spośród tych pierwszych najbardziej znana jest odmiana landsberska. To jabłka dosyć duże, jakich miąższ jest bardzo soczysty i twardy. Jak mówimy o kwaśnych gatunkach to najbardziej istotna jest szara renera, co oznacza jabłko o średniej wielkości, której miąższ jest gruboziarnisty oraz bardzo aromatyczny. To najbardziej odpowiednie jabłka na przetwory.

kominek w salonie

Autor: Kendyl Young
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnia grupa, czyli jabłka słodko-kwaśne i ich przedstawiciel – jonagold, to jabłka duże z miąższem koloru żółtego. Te jabłka są bardzo dobre do jedzenia na surowo, bardzo pasują do sałatek. Wspominaliśmy wcześniej, że Polska jest najistotniejszym eksporterem jabłek.

I musimy tu dodać, iż są eksportowane różne gatunki. Tak naprawdę jak producent owoców Polska jest bardzo znana i ceniona, dlatego tak z chęcią sięga się po nasze wspaniałe owoce.

You may also like...