Jakim człowiekiem musi być barman oraz co on potrafi wykonać za barem?

Barmaństwo jest świetnym zajęciem. Zezwala na poznanie bardzo dużej ilości interesujących osób albo tajników marketingu.
Praca jako barman jest nie tylko rozdawaniem swego numeru telefonu różnorakim dziewczynom i ciągłe imprezowanie, lecz to także godziny nauki i pracy nocą.

Salon, parkiet pałacowy Ambasador

Autor: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Jest to praca w niedzielę wieczór i w poniedziałek rano. Ta praca to obsługiwanie z uśmiechem gości, których pragnęłoby się z największą chęcią przyjechać walcem. Nauka niezbędna jest do awansu. Książki to doskonały fundament, ale w zawodzie tym liczy się praktyka. Trzeba otwartym być na krytykę od ludzi bardziej doświadczonych od siebie. Bardzo ważne są szkolenia przeważnie te organizowane przez alkoholowe marki. Bez osobowości będziesz również mógł robić wszystko, co robią pozostali w większym stopniu doświadczeni barmani, oprócz tego, że zarabiają oni niezłe pieniądze. Barman błysnąć powinien anegdotą, powinien odpowiadać na najbardziej trudne pytania. Gdy nie rozmawiasz, nie uśmiechasz się oraz nie dyskutujesz oraz nie błyszczysz, w tego typu sytuacji możesz być bardzo dobrym kadrowiczem Poczty Polskiej, lecz będziesz kiepskim barmanem.
barman

Autor: Luke Price
Źródło: http://www.flickr.com
Bokserki nie tylko dla mężczyzn

Autor: Sylvia Speidel
Źródło: Sylvia Speidel
W Polsce brakuje barmanów. Niekiedy trzeba być przygotowanym, że ludzie będą się odnosić do Ciebie z wyższością oraz z brakiem szacunku. Nasza ojczyzna to dziwny kraj, z tego też powodu jest przekonanie, że barman jest zajęciem jedynie studenckim, co powoduje, że niezwykle niełatwo wybić jest się dalej, lecz nie znaczy to, że to się nie da. Za barem barman stworzyć może wszystko, a ogranicza go jedynie pomysłowość. Dobry barman zaoferuje coś interesującego. Zwierzchnicy bardzo często wymagają zbyt dużo. Niestety jest tak, że pieniądze w ogóle nie są wypłacane przez zwierzchników.

Z pewnością zasługuje to na potępienie. W naszym państwa brak jest barmanów. Barman musi się przygotować na okoliczności, gdy interesanci będą się odnosić do niego z wyższością oraz brakiem jakiegoś szacunku.

You may also like...