Jakim sposobem, by zainteresowany zakupami konsument ponownie nas odwiedził?

W jaki sposób przekonać klienta do powrotu? Tego typu pytania stawia sobie prawdopodobnie każdy człowiek posiadający sklep albo świadczący usługi. Klient, który wraca jest bardzo cenny, bo zwykle przyprowadza z sobą następnych. Wiele firm wprowadza programy lojalnościowe dlatego, by zachęcić klienta do ponownego zakupu.

Z pewnością każdy nosi w portfelu parę różnych kart na punkty czy pieczątki, które wręczono mu w którymś sklepie oświetlenie (zobacz zobacz) na stacji benzynowej. Sprzedawcy proponują wręczenie takiego typu karty wszystkim klientom. Jeśli jest to miejsce blisko naszego domu, oświetlenie (zobacz dalsze informacje) zwyczajnie bywamy tam kilka razy w tygodniu, warto korzystać z tego typu karty. Nie jest to uciążliwe, a może wiązać się z atrakcyjnym gratisem czy rabatem na zakupy.

Czy warto?

Wszystkie przedsięwzięcia powiązane z programami lojalnościowymi mają jeden cel – wsparcie sprzedaży. Właściciele firm dlatego inwestują w programy lojalnościowe i motywacyjne, aby zwiększyć sprzedaż swoich produktów albo usług. Odpowiednio przeprowadzony program lojalnościowy najczęściej przynosi taki właśnie efekt.

sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Trzeba pamiętać o tym, aby nie przedobrzyć. Gdy planujemy naszym stałym klientom przesyłać wiadomości odnośnie na przykład liczby punktów przez nich zgromadzonych, nie róbmy tego codziennie. Trzeba przemyśleć działania, żeby nie przyniosły one więcej szkody niż pożytku.

Rozpieszczaj klientów

Zasadniczo ludzie lubią programy lojalnościowe. Oczywiście, istnieje grupa, która z zasady nie weźmie w nich udziału. Nie opłaca się skupiać swojej uwagi na zachęceniu ich do zmiany poglądów. Bardziej opłaca się skupić się na tych, którzy chętnie zbierają punkty czy pieczątki. Najlepiej, aby prezent czy zniżka, jaką klient dostaje po spełnieniu wymogów była ciekawa, a nawet niedostępna dla ludzi nie biorących udziału w programie. Tego rodzaju poczucie wyjątkowości może przynieść fantastyczne efekty.

Sprawdza się doskonale przeprowadzenie badań przed wdrożeniem takiego typu działań. Dobrze jest dowiedzieć się bezpośrednio od klientów jaki program lojalnościowy będzie dla nich Najlepszy, jakiego typu prezenty czy innego rodzaju nagrody chcieliby otrzymać. Jeżeli dobrze przemyślimy i poprowadzimy program lojalnościowy, na pewno odnotujemy zwiększenie sprzedaży.

You may also like...