Jakim sposobem odpowiednio przyszykować się na rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjna w wielu przypadkach jest bardzo stresującym etapem rekrutacji. To normalne, że każdy z nas chce wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, jednakże nierzadko popełniamy wiele błędów, jakie sprawiają, że wypadamy niekorzystnie.

Multum jednostek nie poświęca wystarczająco wiele czasu na należyte przygotowanie się do rozmowy i przeanalizowanie możliwych pytań, jakie zdołają się na niej pojawić. A pytań takich jest całkiem dużo – poznaj dodatkowe informacje.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: WOCinTech Chat
Źródło: http://www.flickr.com

Na rozmowie kwalifikacyjnej zdołają pojawić się zarówno te proste, jak też trudniejsze pytania.

Zajrzyj na moje hiperłącze (http://www.artimbo.pl/donice-drewniane,g45.html) – tam czeka na Ciebie kolejna dawka super artykułów. Nie zwlekaj! Będzie świetnie, jeżeli pozostawisz swą opinię.

Jeśli chodzi o pytania prostsze, to rekruterzy przeważnie pytają o nasze doświadczenie, zainteresowania czy też wykształcenie. Udzielenie odpowiedzi na te pytania na pewno nie powinno powodować nam kłopotów. A na jakie trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej pożądane byłoby się przygotować? Do takich pytań zdoła zaliczać się choćby pytanie o nasze wady. Niestety nie możemy odpowiedzieć, iż wad nie posiadamy. Należałoby więc wypunktować takie wady, które nie będą miały znaczącego wpływu na zdobycie posady, o jaką się staramy. Jeżeli w Twojej pracy nie jest konieczna znajomość języków obcych, to zdołasz oznajmić, że Twoją wadą jest słaba znajomość języków. Jeśli na danym stanowisku nie jest konieczne prawo jazdy, wtedy zdołasz rzec, iż Twoją słabością jest jego brak. Wady, które nie będą przeszkadzać nam na konkretnym stanowisku naturalnie nie skreślą nas z konkretnej posady. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą okazać się dla równie problematyczne?

Porównaj:

Wskazane jest przygotować sobie dobrą odpowiedź na pytanie „Czemu chce Pan/Pani pracować na tym stanowisku”. Nasza odpowiedź winna być błyskotliwa i wyróżniać nas spośród innych kandydatów. Jeśli pragniemy zaznaczyć, że nasza obecność w firmie zdziała wiele dobrego, to nie poprzestawajmy na bezwartościowych frazesach, lecz konkretnie powiedzmy co możemy zmienić w przedsiębiorstwie oraz jakie pomysły moglibyśmy wykorzystać na jej usprawnienie. Bez wątpienia postawi nas to w nadzwyczaj dobrym świetle.

You may also like...