Jakość butów a choroby – czyli jak kupować odpowiednie obuwie?

Kupno właściwego obuwia wcale nie jest takie szybkie – właściwe buty dla dorosłych, buciki czy też kapcie dziecięce to wbrew pozorom ważne decyzje. Ich złe dobranie może skończyć się źle dla naszych nóg – haluksy to tylko jeden z negatywnych skutków. Przede wszystkim pamiętajmy, by kupując obuwie nie kierować się modą a wygodą. Zdrowie, komfort jest dużo ważniejsze niż wszelkie upodobania.

Kupując buty dla maluszka musimy

buty wojskowe

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

pamiętać, że dziecko ma prawie płaską stopę. Kiedy dziecko rozpoczyna chodzić jego mała stópka zmienia kształt a także dostosowuje się do nowych funkcji. Dlatego tak ważne jest też aby kapcie dziecięce było wygodne – bardzo fajne buty posiada w sprzedaży producent Befado – są one dostosowane nawet do najdelikatniejszych malutkich stóp (więcej: jak wyglądają kapcie dla dzieci Befado). Pilnuj by buty dla dwu-, trzyletniego dziecka były o 5-6 mm większe niż stopy a także by miały okrągłe noski. Dobra jest cholewka zakrywająca kostkę. Najlepsze są buciki sznurowane. Buty powinny być dopasowane tak, by ułatwić swobodne poruszanie palcami oraz aby do buta dopływało powietrze. Dobrych butów w zasadzie nie czuć na nogach. Wiedz, że muszą ochronić Cię przed uszkodzeniami i wyziębieniem w mroźne dni. Wyściółka musi wchłaniać wilgoć a także pozwalać stopie oddychać. Podeszwa zrobiona z giętkiego tworzywa amortyzuje wstrząsy.Dziewczyny, które noszą piękne buty na dużym obcasie, mogą się kiedyś stać klientkami ortopedów a także podologów. To jedna z najgorszych mód. Ważne jest także, by używanie butów na obcasach różnej wielkości i chodzenie bez butów po różnych podłożach. Tu również warto zaproponować najlepszej jakości obuwie marki Riko, które są zrobione z naturalnej skóry. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: zobacz ofertę butów Riko.

kapcie dla dzieci

Źródło: pixabay.com

Zadbanie o siebie od najmłodszych lat może nas ochronić od haluksów czy też ostróg. Wszelkie zaawansowane zmiany związane z haluksami muszą być leczone operacyjnie. Z kolei ostroga to straszny ból, który może spowodować nawet brak możliwości chodzenia na pięcie. Leczenie polega na częstej gimnastyce stóp a także noszeniu wkładek odciążających pięty. Tylko w trudnych sytuacjach decyduje się leczenie operacyjne. Jak widać odpowiednie obuwie jest szalenie ważne. Nie kosztuje nas to sporo – wystarczy mniej par butów wysokiej jakości, które zagwarantują nam komfort. Jakie to buty? Kliknij po więcej informacji. Przy każdej szansie nabycia butów postaw na wysoką jakość i zadbaj o siebie.

You may also like...