Jesień to trudny czas dla kobiecej urody – jak poradzić sobie z osłabionymi paznokciami i niesfornymi

Jesienne osłabienie organizmu i nieprzyjazne warunki atmosferyczne fatalnie odbiją się na kobiecej urodzie. Polki skarżą się na zły stan paznokci i trudne do ogarnięcia włosy. Jak można sobie z tym poradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci niejednokrotnie sprowokowane jest nieprawidłowym sposobem ich piłowania. Należy przynajmniej na jakiś okres zrezygnować z pilniczka i zainwestować w efektywną odżywkę. Stosowana systematycznie, odbuduje płytkę, a rozdwajanie paznokci przestanie być nawracającym kłopotem – . Doskonałym remedium jest także znana już naszym mamom metoda, czyli rozsmarowanie na płytce rozdwojonego paznokcia kropelki olejku z rycyny. Wtarty też w w skórę i dłonie, a następnie niespłukiwany przez całą noc, skutecznie zregeneruje skórę i wygładzi paznokcie. Jeśli rozdwajanie paznokci uporczywie jednak powraca, można spróbować suplementom. Tabletki ze skrzypem i wyciągiem z pokrzywy zregenerują nie tylko paznokcie, ale też poprawią wygląd skóry i kosmyków. Jesienna wilgoć powietrza zdecydowanie im nie służy, zwłaszcza tym ze skłonnością do kręcenia. Ciężko zdyscyplinować niesforne kosmyki, które pod wpływem wilgotnego klimatu puszą się i opornie poddają stylizacji. W sklepie warto wybrać specjalny szampon do włosów kręconych (kliknij tu). Jego dostosowana do potrzeb receptura ułatwi okiełznać nawet te najmniej skore do ugładzenia kosmyki. Zatrzyma też puszenie, a fryzura zachowa pożądany kształt, bez negatywnego wpływu wilgoci powietrza. Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia również odżywka albo maska z tej samej linii.

Warto pamiętać o ich systematycznej aplikacji. Wzmocnią włosy, dadzą im połysku i miękkości, a zarazem spotęgują wpływ szamponu. Żeby jeszcze bardziej je zregenerować, można wcierać odrobinę oleju rycynowego w kosmyki podczas mycia. Tajemnicą sukcesu zabiegów jest jednak ich systematyczność. Należy pamiętać o aplikowaniu odżywki, zażywaniu preparatów i myciu włosów dedykowanym szamponem. Wkrótce to zaprocentuje, a jesień nie będzie już tak niekorzystnym okresem dla urody.

You may also like...