Jesień to trudny czas dla kobiecej urody – jak poradzić sobie z osłabionymi paznokciami i niesfornymi

Jesienne osłabienie organizmu i nieprzyjazne warunki atmosferyczne fatalnie odbiją się na kobiecej urodzie. Polki skarżą się na zły stan paznokci i trudne do ogarnięcia włosy. Jak można sobie z tym poradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci niejednokrotnie sprowokowane jest nieprawidłowym sposobem ich piłowania. Należy przynajmniej na jakiś okres zrezygnować z pilniczka i zainwestować w efektywną odżywkę. Stosowana systematycznie, odbuduje płytkę, a rozdwajanie paznokci przestanie być nawracającym kłopotem – .

Zainspirował Cię tekst?! Przygotowaliśmy dla ciebie ważne info, więc zobacz serwis na ten temat.

Doskonałym remedium jest także znana już naszym mamom metoda, czyli rozsmarowanie na płytce rozdwojonego paznokcia kropelki olejku z rycyny. Wtarty też w w skórę i dłonie, a następnie niespłukiwany przez całą noc, skutecznie zregeneruje skórę i wygładzi paznokcie. Jeśli rozdwajanie paznokci uporczywie jednak powraca, można spróbować suplementom. Tabletki ze skrzypem i wyciągiem z pokrzywy zregenerują nie tylko paznokcie, ale też poprawią wygląd skóry i kosmyków. Jesienna wilgoć powietrza zdecydowanie im nie służy, zwłaszcza tym ze skłonnością do kręcenia. Ciężko zdyscyplinować niesforne kosmyki, które pod wpływem wilgotnego klimatu puszą się i opornie poddają stylizacji. W sklepie warto wybrać specjalny szampon do włosów kręconych (kliknij tu). Jego dostosowana do potrzeb receptura ułatwi okiełznać nawet te najmniej skore do ugładzenia kosmyki. Zatrzyma też puszenie, a fryzura zachowa pożądany kształt, bez negatywnego wpływu wilgoci powietrza. Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia również odżywka albo maska z tej samej linii.

Warto pamiętać o ich systematycznej aplikacji. Wzmocnią włosy, dadzą im połysku i miękkości, a zarazem spotęgują wpływ szamponu. Żeby jeszcze bardziej je zregenerować, można wcierać odrobinę oleju rycynowego w kosmyki podczas mycia. Tajemnicą sukcesu zabiegów jest jednak ich systematyczność. Należy pamiętać o aplikowaniu odżywki, zażywaniu preparatów i myciu włosów dedykowanym szamponem. Wkrótce to zaprocentuje, a jesień nie będzie już tak niekorzystnym okresem dla urody.

You may also like...