Jesienna pielęgnacja narażonej na podrażnienia skóry – jakie wybrać kosmetyki i jak potęgować ich działanie?

Początkowe dni października to ciężki okres dla delikatnej skóry twarzy i dłoni. Jak o nią zatroszczyć się w czasie pierwszych chłodniejszych dni? Intensywne letnie słońce przyzwyczaiło skórę twarzy i rąk do wysokich temperatur. Niespodziewane ochłodzenie może spowodować wysuszenie skóry na dłoniach i niekomfortowe ściągnięcie na twarzy. Właściwe kosmetyki pomogą jednak intensywnie odżywić skórę i ochronić ją przed ostrym wiatrem.

Krem brzozowy

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Krem do rąk powinien posiadać przede wszystkim glicerynę i kompleks witamin A, E i F. Skład dodatkowo wzbogacą wosk pszczeli i olejek arganowy . Krem do rąk dobrze jest wklepywać w dłonie, kiedy tylko można – dane. Natychmiast po myciu, po pozmywaniu naczyń, porządkach, po powrocie do domu i obowiązkowo przed snem. To właśnie w nocy skóra regeneruje się najszybciej. Od czasu do czasu warto jest też nakładać grubszą warstwę kremu i założyć bawełniane rękawiczki.

Resztę takiej maseczki można zmyć po kilku godzinach. Wybierając kremy do twarzy też powinno się przyjrzeć się składowi. Lepiej zrezygnować z substancji konserwujących i sztucznych barwników. Organiczne kosmetyki, wzmocnione witaminami i olejkami dużo efektywniej przysłużą się delikatnej skórze twarzy. Najlepiej jest sięgnąć po specjalną formułę na chłodne dni. Tego typu kremy do twarzy posiadają więcej składników nawilżających, dzięki czemu naskórek uniknie wysuszenia.

Kosmetyk warto jest wklepać jakieś pół godziny przed wyjściem z domu. Dzięki temu będzie już działał, kiedy skóra zostanie narażona na chłodniejsze powietrze. Jeśli, pomimo aplikowania kremów, na twarzy wystąpi nieestetyczna wysuszona skóra, najlepiej ją usunąć za pomocą łagodnych peelingów. Najlepiej stosować te odżywiające, z gliceryną i wzbogacone o witaminę C.

Krem do rąk oraz kremy do twarzy to jednakże za mało, by zagwarantować pełną ochronę skóry. Należy zatroszczyć się o jej odżywianie także od środka. Można wspomagać się suplementami i zielnymi herbatami, np. z pokrzywy lub skrzypu. Choć to truizm, warto też spożywać wiele owoców i warzyw oraz codziennie wypijać przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Tu więcej: .

You may also like...