Jeśli haluksy nie pozwalają ci wygodnie chodzić, idź na zabieg oraz raduj się komfortem zdrowych stóp

Statystyki wykazują, że z problemem koślawego palucha, czyli inaczej haluksów, boryka się około 1% wszystkich naszych rodaków. O wiele częściej cierpią z powodu tej dolegliwości panie, bo z zamiłowaniem zakładają obuwie na wysokim obcasie i z wąskimi noskami, co przyczynia się do zginania palców. Nieprawidłowości w okolicy palców wpierw bywają słabe, ale z z biegiem czasu nie tylko wyglądają nieładnie, lecz również robią się niezwykle bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zapobiegać

W wielu przypadkach dolegliwościom koślawego palucha można zapobiec, rezygnując z obuwia, które odkształca oraz obciąża przód stopy. Panie, które w czasie zakładania szpilek czują dotkliwy ból lub czują uczucie gniecenia w palcach, muszą zrezygnować z takich butów. Nie da się jednakże zapominać, że haluksy okazują się dolegliwością warunkowaną genetycznie i gdy któreś z rodziców zmagał się z dolegliwością koślawego palucha, całkiem prawdopodobne, że odziedziczy się złe ustawienie kości śródstopia lub wiotkość tkanki. Warto wspomnieć, że nawet gdy haluksy już się objawiły, można je leczyć przez stosowanie określonych ćwiczeń dobranych przez terapeutę, zakładanie specjalnych wkładek korygujących oraz leczniczego obuwia.

Kiedy dolegliwości robią się bardzo bolesne, pozostaje operacja

Kiedy zabiegi rehabilitacyjne nie przynoszą efektu, a dolegliwości pogłębiają się i stają się coraz bardziej bolesne, konieczna może stać się operacja haluksy. Należy zaznaczyć, że w minionych latach technika operacji haluksów uległa znacznemu zaawansowaniu oraz zyskuje się dzięki niej wspaniałe rezultaty.

Przeczytaj ten interesujący tekst i odkryj więcej (https://ortodoncjabecker.pl/). Z pewnością nie będziesz żałować. Nie czekaj ani chwili! Zrób to teraz!

W prawie wszystkich przypadkach daje się całkowicie wyeliminować problem koślawego palucha, schorzenie nie wraca, a pacjent może radować się wygodnym poruszaniem bez uczucia bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Dokuczają ci haluksy? Zgłoś się do specjalisty

Gdy dokucza nam operacja koślawego palucha bywa niezbędna i nie należy męczyć się z bólem towarzyszącym poruszaniu się czy noszeniu obuwia. Lepiej niezwłocznie udać się do doktora, który zaleci badanie rentgenowskie i oceni, czy zabieg chirurgiczny – (stenoza kręgosłupa) jest optymalnym zaleceniem. Operacja tego rodzaju trwa 1-2 godziny, a pacjent bardzo szybko dochodzi po niej do pełnej kondycji i może radować się odzyskaną swobodą chodzenia.

You may also like...