Jeżeli chcesz efektywnie zmniejszyć zabrudzenie swojego wozu, kup chlapacze

Kiedy na szosach pojawia się lód, drogowcy wyruszają na odsiecz z użyciem soli oraz żwiru. Ich pozostałości są prawdziwym kłopotem dla kierowców oraz zostawiają na aucie wyjątkowo nieestetyczne ślady. W sytuacji, kiedy chce się przed nimi ochronić, trzeba wziąć pod uwagę instalację chlapaczy.

Chlapacze – czy warto je mieć?
Chlapacze nie zaliczają się do głównego wyposażenia

Jeszcze przed paroma laty nikogo nie zastanawiał obraz auta posiadającego chlapacze. Wtenczas najistotniejsza była ochrona samochodu przed korozją. Na tę chwilę znacznie większy nacisk kładzie się na estetykę i projekt pojazdu. Modne są głównie auta opływowe, subtelne, gdzie ogranicza się wszelkie dodatkowe, niszczące linię elementy. Do wspomnianych elementów zaliczane są właśnie chlapacze, które choć pomagają zachować pojazd w lepszej czystości, same nie należą do ładnych oraz rzeczywiście mogą niweczyć cały design.

Zabezpieczają przed zabrudzeniem i zniszczeniem samochodu (rzuć okiem na okazję na – uchwyt do przewozu drabiny)

Nie da się jednak zapominać, jak ważną funkcję mają okazję pełnić chlapacze. Przednie chlapacze pozwalają zmniejszać zanieczyszczenie progów oraz boków nadwozia, przyjmują na siebie zarówno błoto, żwir lub piasek, ale też duże kamyki czy kurz. Chlapacze instalowane przy tylnych kołach pomagają chronić tył nadwozia.

Interesująca wiadomość? Jeżeli tak uważasz, ponadto sprawdź ten odnośnik – zobaczysz znacznie więcej w ofercie (https://contra-odszkodowania.pl/zwrot-oplaty-likwidacyjnej-z-poliskolokaty/), która dotyczy omawianej tutaj tematyki.

Warto pamiętać, że zabrudzenia, które podczas jazdy osiadają na pojeździe, mają wielki wpływ na warstwę lakieru oraz tworzenie się korozji, więc dobrze jest zabezpieczyć przed nimi pojazd i odpowiednio przeanalizować, czy istotniejsze jest piękno samochodu, czy jego ochrona, która gwarantuje, że auto zachowa kondycję dłużej.

Więcej informacji Chromowane.

Zakup chlapaczy nie jest kosztowną inwestycją
Chlapacze nie są drogim dodatkiem, więc można je zakupić w większości sklepów z częściami wymiennymi i akcesoriami do pojazdów. Powinno się jednakże dobrze dopasować zabezpieczenie do samochodu, ponieważ nieprawidłowo założony chlapacz nie tylko nie chroni przed zanieczyszczeniem, ale sam może trzeć lakier oraz uszkodzić jego warstwę. Chlapacze muszą być zrobione z trwałego ale zarazem giętkiego materiału, który okaże się odporne na pękanie.

Całkiem prawdopodobne że zainteresują Cię belki dachowe do Twojej maszyny. Jako pasjonat motoryzacji, wiesz jak jest to ważne. Biorąc powyższe pod uwagę warto pamiętać także modernizację w tym przypadku.

You may also like...