Każda forma reklamy jest pożądana, żeby zdobyć nowych klientów i pozytywny rozgłos

życie dzisiejszego człowieka wydaje się być w wiecznym biegu, więc wymaga to od większości firm dostosowania się oraz odpowiedniej promocji.
Nieczęsto bywa tak, że stać jakąś firmę na bardzo drogie reklamy w telewizji czy w modnych gazetach.

fotka - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
kobieta w szpilkach

Autor: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromna większość przedsiębiorstw (zapewne 95%) musi szukać tak samo twórczych, ale o wiele tańszych sposobów. Jeżeli na przykład prowadzimy sklep lub separator gnojowicy lokal użytkowy, to mamy możliwość, by przykładowo wydrukować plakaty i rozwiesić je w okolicy. Co może być umieszczone na naszym plakacie? Zwykle informacja o tym, na jakiej ulicy znajduje się nasz lokal (niektórzy drukują także niedużą mapę, gdyż ludzie bywają po prostu wzrokowcami). Możemy też dodać coś o obecnych promocjach i przykładowo zniżkach dla nowych klientów. Plakat wcale nie musi być duży czy drogi, ale jednakże musi przykuwać uwagę. Dlatego dobrze byłoby, aby był kolorowy. Owszem będzie wtedy droższy, ale z pewnością się nam to zwróci w postaci nowych klientów i większych wpływów do kasy. Pamiętajmy również o tym, aby wydrukować odpowiednią ilość plakatów. Nie może być ich zbyt mało, ale również nie za dużo. Najgorzej będzie, jeśli plakaty będą nam potem zalegać w magazynie. To tak, jakbyśmy wyrzucili pieniądze do kosza.

Przed podjęciem decyzji o wydruku musimy zrobić projekt plakatu oraz oczywiście znaleźć dobrą drukarnię. Powinna być ona rzetelna i uczciwa. Aby nie przepłacić, można zrobić wstępne rozpoznanie. Trzeba zadzwonić do kilku drukarni oraz porównać ceny.

You may also like...