Kiedy bezpiecznie korzystać z solarium i w jaki sposób odszukać bardzo dobre solarium w stolicy?

Opalone ciało niejednokrotnie wygląda szczuplej, dodatkowo pod opalenizną nie są widoczne popękane naczynka i inne niechciane zmiany na skórze. Kiedy skóra staje się bardziej brązowa doskonale wyglądają się na niej neonowe ubrania. Wiele kobiet po prostu bardziej atrakcyjnie czuje się, gdy są opalone. Dlatego też często w okresie, gdy pogoda nie pozwala nie pomagają, korzystają z alternatyw, np. solarium. Jeśli opalamy się w ten sposób warto zapoznać skrupulatnie z przeciwwskazaniami.

solarium
Kiedy nie należy korzystać z solarium? Zdecydowanie nie jest to dobre rozstrzygnięcie dla kobiet w ciąży oraz matek, które karmią dziecko piersią. Taka forma opalania jest niebezpieczna dla osób, które posiadają dużo zmian skórnych, m.in. pieprzyki lub piegi. Omijać takie miejsca powinny również osoby chore na schorzenia związane z tarczycą czy też posiadające problemy z sercem bądź nerkami. Następnym przeciwwskazaniem jest fakt, że słońce nas uczula. Warto zrezygnować z solarium, kiedy zażywamy leki, podczas brania których nie wolno wystawiać się na światło słoneczne. Skorzystanie z solarium nie jest bezpiecznym pomysłem również dla chorujących na cukrzycę czy nadciśnienie. Osoby, które walczą z trądzikiem i popękanymi naczynkami nie mogą opalać się sztucznie. Oczywiście nie jest tak, że taka forma opalania zawsze jest niekorzystna. Warto jednak zapamiętać, że wszelkie takie praktyki należy przeprowadzać z głową. Przede wszystkim warunkiem koniecznym jest odpowiedni czas opalania. Jeśli nasza skóra glass skin będzie musiała znosić za dużo promieniowania, szybciej rozpocznie się proces starzenia. Nie należy też zapominać o nawilżaniu skóry. Oczywiście nie tylko od zewnątrz, czyli balsamami. Bardzo istotne jest nawadnianie od wewnątrz, przez picie przynajmniej litra wody po skorzystaniu z solarium. Niebagatelnym aspektem jest również zamykanie oczu, chronienie brodawek oraz zmywanie makijażu przed korzystaniem z solarium.

Jeśli wiemy już, w jaki sposób prawidłowo korzystać z solarium, warto odszukać najlepszego miejsca dla siebie – kliknij tu. Kiedy interesuje nas dobre solarium Warszawa może zaoferować wiele takich miejsc. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasła takie jak np. „solarium Warszawa” czy „najlepsze solarium Warszawa”. W wynikach dostaniemy szeroka ofertę i na pewno wszyscy znajdą coś dla siebie. Warto pamiętać o wymienionych wcześniej zasadach, aby korzystać z solarium jak najbardziej bezpiecznie i uniknąć niepożądanych skutków ubocznych.

Źródło artykułu:

You may also like...