Kiedy sufitowe źródło oświetlenia nie wystarcza – czyli które lampy warto kupić do biura, łazienki i sypialni?

Dodatkowe źródło światła przyda się szczególnie w październikowe, mało słoneczne dni. Sprzedawcy proponują bogatą paletę lampek, adekwatnych do różnorodnych potrzeb konsumentów.

Osoby często pracujące na komputerze, doskonale wiedzą, że wiszące źródło światła często nie wystarcza. Należy zadbać o komfort dla oczu i postawić przy komputerze alternatywne światło. Małe lampki biurkowe dostępne są w najróżniejszych fasonach. Na sklepowych półkach znajdą się i lampki idealne dla dzieci, jak i dedykowane dla dorosłych. Te dla dzieci najczęściej są lekkie, zrobione z plastiku, utrzymane w żywych barwach.

lampy

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Do biura albo miejsca pracy warto z kolei kupić stylowe lampki biurowe, zazwyczaj wyprodukowane z metalu. Ceny wahają się od 30 zł aż do 200 zł. Także w łazienkach przyda się alternatywne źródło światła. galeria (link) łazienkowe będą pomocne np. podczas golenia czy malowania się. galeria (witryna w tym temacie) łazienkowe mogą przybrać formę oryginalnych kinkietów czy małych reflektorków. Zainstalowane pod sufitem albo nad lustrem, ułatwią poranną toaletę (lampy łazienkowe – więcej). Najczęściej wytworzone są z metalu, przez co pasują do każdego wystroju wnętrza. W sklepach można pojedyncze lampy kupić już za 40-50 zł. Komplet małych reflektorków to już rzecz jasna większy wydatek. Dodatkowe źródło oświetlenia zawsze przyda się też na stoliku nocnym.

Lampy do sypialni są nieodzowne przy czytaniu przed spaniem, czy oglądaniu telewizji. Można je także zapalić wczesnym rankiem, żeby nie obudzić partnera śpiącego obok. Lampy do sypialni zazwyczaj mają odmienny fason niż te do biur. Są bardziej ozdobne, często z eleganckim abażurem, ocieplającym jej blask.

W sklepach można kupić lampy o tradycyjnym designie, ale też bardziej nowoczesne, czy tzw. włoskie – zdobione ornamentami lub kryształkami. Ceny wahają się od 30 zł aż do kilkuset.

Dobrze jest zatroszczyć się o swój wzrok i wspomóc górne światło dodatkową lampą. W biurze czy pracy świetnie sprawdzą się lampki biurkowe, a w łazience – wiszące na ścianie kinkiety lub reflektorki sufitowe. Lampy do sypialni natomiast sprawdzą się na każdym sypialnianym stoliku, zwłaszcza podczas lektury przed snem.

You may also like...