Kilka ciekawych porad o tym, w jakiej postaci i kiedy powinno się wręczać zaproszenia ślubne.

Robiąc przygotowania do wesela pamiętać należy o dużej ilości spraw, no i oczywiście o tym, żeby zająć się nimi w odpowiednim czasie. Niektóre z tego typu spraw wręcz się powinno załatwić znacznie wcześniej, a zalicza się do nich na przykład wręczenie zaproszeń na uroczystość. Weselne tradycje sugerują, żeby zaproszenia wręczać minimum miesiąc przed datą ślubu, lecz wiele osób twierdzi, że dużo lepiej będzie, jeśli to będą dwa lub nawet trzy miesiące. A wszystko z tego powodu, żeby osoby, które się zaprasza miały czas na przygotowanie się, zarówno od strony organizacyjnej jak i finansowej.

Na wesele należy sobie zarezerwować całą końcówkę tygodnia, więc odpowiednio wczesne poinformowanie da możliwość ustalenia planów. Nie mniej istotne są też kwestie finansów, w końcu nawet jeżeli się idzie jako dalsza rodzina (zobacz odwiedź serwis) czy przyjaciele, to pomyśleć trzeba będzie o prezencie ślubnym czy nowym ubraniu.http://digital-motion.pl/sesja-do-cv/ (sesja do CV – www.digital-motion.pl/sesja-do-cv/)Doskonałym pomysłem może być poinformowanie wcześniej wszystkich zainteresowanych o takich planach, wtedy z wręczaniem zaproszeń już nie trzeba się będzie aż tak spieszyć.

ślub

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Oddzielną sprawą jest samo wręczanie zaproszeń – czytaj więcej na . W polskiej tradycji nadal głęboko zakorzeniony jest zwyczaj wręczania zaproszeń ślubnych osobiście, choć ostatnio odchodzi się trochę od tego. Jeśli cała rodzina mieszka w jednym mieście, to faktycznie zaproszenia weselne można przez dwa tygodnie porozwozić. Jednak coraz częściej osoby które się zaprasza mieszkają w różnych miastach czy nawet za granicą, i dotarcie do nich osobiście byłoby mocno kłopotliwe.

W takiej sytuacji można jak najbardziej zaproszenie wysłać listem, rzecz jasna warto wcześniej dać znać zainteresowanej osobie o takim zamiarze.W ostatnim czasie wśród młodszych ludzi, wychowanych na elektronicznej komunikacji, coraz częstsze są przypadki przesyłania zaproszeń przy pomocy maili. Jest to rozwiązanie jak najbardziej akceptowalne, bo zapewne przyjaciele lub znajomi w podobnym wieku nie będą mieli żadnych zastrzeżeń. Lecz nawet i w takim przypadku bez zwykłych zaproszeń się nie obejdzie, bowiem starsze ciotki czy wujkowie po prostu nie będą posiadać maila.

You may also like...