Kilka przydatnych wskazówek w temacie tego, jaki wybrać tort na uroczystość weselną

Podczas przygotowań do wesela pamiętać także trzeba o torcie. Jest on bardzo ważnym elementem całej uroczystości, i wiele par stawia tutaj na naprawdę dużą oryginalność. Ponieważ o ile w przypadku standardowego menu należy być ostrożnym, tak aby wszystkim pasowało, o tyle jeśli chodzi o tort pozwolić sobie można na odrobinę szaleństwa. Zwłaszcza jeśli ktoś ma ciekawy pomysł i znajdzie cukiernika, jaki pomysł ten będzie w stanie zrealizować. Jeśli chodzi o torty weselne najistotniejszy jest ich wygląd.

Gdy o północy na salę wjedzie kilkupiętrowe dzieło sztuki cukierniczej, ze wspaniałymi dekoracjami, z pewnością zrobi to większe wrażenie, niż zwykłe okrągłe torty z lukrem na wierzchu i kilkoma kolorowymi kwiatkami. Obecnie ślubna moda wręcz wymaga, aby zadziwić gości weselnych wyglądem tortu, dlatego też jest tak dużo zapotrzebowania na cukierników, którzy potrafią robić takie torty. A jeszcze lepiej będzie, jeżeli zamówiony tort nie tylko doskonale będzie się prezentował, lecz równie podobnie smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Najważniejsze podczas zamawiania tortu jest wyszukanie dobrego cukiernika – warte przeczytania. Każdy z nich będzie miał swój własny styl ozdabiania i dekorowania, i torty każdego z nich będą smakować inaczej. Powinno się przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić kilka miejsc, dzięki temu będzie się miało rozeznanie i wybór będzie łatwiejszy. Obecna moda idzie w kierunku coraz większej ilości pięter, niektórym już trzy nie wystarczają i wybierają wersję z pięcioma piętrami. Przy dużych weselach faktycznie taki tort – (tort-artystyczny.pl/torty-weselne/) może się sprawdzać, jednak na małych kameralnych przyjęciach postawić jednak lepiej na coś mniejszego.

Mimo tego, że sporo par przede wszystkim stawia na wygląd, to mimo wszystko o smaku również trzeba pamiętać. Powinno się unikać ciężkich, przesłodzonych mas, zdecydowanie lepiej zamiast nich będzie się sprawdzać delikatna bita śmietana. Jeśli jest taka możliwość, to zdecydować się można na tort mający kilka smaków. Przez to nie powinno być problemów, że jakiś smak komuś nie będzie odpowiadał, to na pewno znajdzie jakiś odpowiedni dla siebie.

You may also like...