Kilka rad na temat zamków do drzwi

Z powodu na sposób montażu zamki rozróżniamy na wpuszczane oraz nawierzchniowe. Wpuszczane inaczej są zwane wewnętrznymi i montowane są jak sama nazwa mówi w wewnątrz drzwi w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Te drugie mocowane są do drzwi. Przeważnie z jednej strony są one otwierane przy pomocy klucza zaś z drugiej przy pomocy rygla.

Zanim zakupimy zamek do drzwi warto sprawdzić trochę niby drobnych a niemniej jednak wielce istotnych rzeczy. W głównej mierze trzeba zobaczyć, jak otwierają się drzwi. Potem, jaka jest grubość oraz wysokość drzwi a także wymiar i kształt zamka. Kupować należy zamki atestowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Zamek możemy wymienić sami albo skorzystać z pomocy zawodowców. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę internetową: „wymiana zamków” i znaleźć odpowiednią firmę.

zamek do drzwi

Autor: Jay Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku można znaleźć szeroką ofertę różnych rodzajów zamków. Najłatwiej znaleźć w Internecie i zmieniając nazwę miasta w zależności od tego, gdzie chcemy je kupić. Najlepiej założyć większą ilość aniżeli jeden zamek i najlepiej, ażeby były one od różnych wytwórców. Dzięki temu złodziej nieznaczne szanse na okradzenie naszego mieszkania. Jeśli zdecydujemy się osobiście zamontować zamek należy wpierw przeczytać na ten temat wiadomości. Wyszukamy je najprędzej i bez trudu w Internecie wklepując: „montaż zamków”. Tutaj dowiemy się, że trzeba najpierw rozebrać klamkę. Potem ściągnąć blaszkę ochronną wkoło klamki i wkładki. Później rozbieramy wkładkę również zamek. Teraz czas na zamontowanie nowiutkiego zamka. Polega on na ulokowaniu kasety w wcięcie wyznaczone na kasetę. Później kluczem sprawdzamy działanie rygla – ustawiamy go do pozycji zamkniętej i sprawdzamy czy kaseta zamka działa właściwie. Jeśli zmieniamy wkładkę na inną, należy ją tak dopasować aby nie wychodziła za przymocowane szyldy. Dokręcamy szyldy wokół wkładki a także te, które ukrywają połączenia klamki z kasetą zamka. Na sam koniec zakładamy klamkę wkładając ją w otwór w szyldzie przeznaczony na nią. Klamkę zakładamy przykręcając ją niedużą śrubką z jednej strony.

Od czasu do czasu może nam się przydarzyć fatalny wypadek, czyli zatrzaśnięcie drzwi. Jeżeli po wielu próbach nie udaje nam się samemu rozgryźć otwarcie zamka należy wtedy skorzystać z pomocy zawodowców. Otwieranie zamków nie należy do najtańszych rzeczy.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowego materiału w kontekście tej kwestii, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj. One również będą wartościowe!

Specjaliści na ogół biorą powyżej 100 zł za godzinę pracy. Na szczęście na ogół w przeciągu tej godziny udaje im się otworzyć zamek.

Źródło: Pogotowiezamkowe.com.pl

You may also like...