Kinkiety i lampy sufitowe – sposób na stonowane światło w holu.

Hol to wyróżnik naszego domu i początkowe miejsce, które widzą odwiedzający nas goście. Często jest to wnętrze ciasne i bez dostępu do naturalnego światła. Dlatego też możemy mieć kłopot z jego interesującą aranżacją. Ważny jest tutaj sposób iluminacji przestrzeni, którą należy dokładnie zaplanować.

Światło to główny element nie tylko sieni ale każdego wnętrza. Szczegół, który tworzy w nim unikalny klimat. Lampy sufitowe do przedpokoju muszą być szczegółowo dobrane do rodzaju, wielkości i budowy korytarza. Należałoby tutaj też wziąć po uwagę sprawę wysokości czy koloru umeblowania oraz ścian. Sztuczne oświetlenie w holu musi być zarówno efektowne ale również i funkcjonalne. Najlepsze będzie tutaj światło ciepłe. W korytarzu nie sprawdzają się ozdobne, wielkie żyrandole i stojące lampy podłogowe dlatego, że w pomieszczeniu tym liczy się oszczędność powierzchni i komfort.

Autor: Technolux

W holu niezbędne jest dobre oświetlenie ogólne i miejscowe, zainstalowane na ogół przy zwierciadle. Górnym światłem mogą być plafony, lampy zwieszone z sufitu lub lampki halogenowe wbudowane w sufit (zobacz galeriaoswietlenia.pl) podwieszony. Bardzo dobrze sprawdza się stonowane światło, pochodzące choćby z kinkietu lub plafonu. Taki wariant oświetlenia warto wybrać w sytuacji, gdy nasz przedsionek jest bardzo wysoki. Jeżeli mamy małe pomieszczenia i mały, wąski przedpokój, wykorzystanie właściwego światła, rozjaśni przestrzeń. Najlepszym zastosowaniem w takiej sytuacji jest lampa sufitowa w formie interesującego, niewielkiego żyrandola bądź plafony. Jedno, centralne źródło światła, powinno w pełni wystarczyć, by należycie oświetlić pomieszczenie. Oświetlenie przedpokoju może być nie tylko użyteczne, ale i niezwykle efektowne. Odpowiednio dobrany plafon do przedpokoju może sprawić w nim ciekawy nastrój.

Gniazdka elektryczne aranżujemy tam, gdzie są nieodzowne. Przy biurkach najlepiej zaplanować na ścianie listwę zasilającą, aby uniknąć brzydkiej plątaniny kabli pod stopami. Do tego zakładamy gniazdka w miejscach, w których mają stanąć lampy podłogowe oraz tam gdzie może być konieczne podłączanie urządzenia do sprzątania a także kiedy mamy niestandardowe rozwiązania. Do montażu podszafkowego w kuchni, w segmentach barku, regałach i witrynach, dobrym wyborem może być meblowe gniazdko podszafkowe w formie prostokąta. Reguła jest zazwyczaj taka, że lepiej zaplanować nieco większą ilość wtyczek i źródeł światła, a później ewentualnie je zaślepić, niż kuć ściany dla jednego gniazdka.

You may also like...