Konieczne wyposażenie rowerzysty

Na pytanie, co cyklista musi mieć z sobą, a czego mieć nie musi odpowiedź winna być bezdyskusyjna i prosta. Oczywiście starczy zajrzeć do znowelizowanego w ubiegłym roku kodeksu drogowego, żeby dowiedzieć się, w co rowerzysta jak też jego rower powinni być wyekwipowani.

Postaramy się więc rozwiać wszystkie mity tyczące się oprzyrządowania rowerzysty, na początek jednakże podamy w wielkim skrócie, co wedle kodeksu posiadać musisz, dlatego że w przeciwnym razie grozi Ci za to grzywna.
Dzwonek – chociaż wydaje się to mocno niebieżącym pomysłem, to w dalszym ciągu zostaje on w przepisie. Mało kto z dzwonkami jeździ, albowiem przy jeździe w terenie brzęczą bez sensu jak też drażnią, jednak mieć dzwonek, podług przepisów, powinniśmy.

Jeśli masz ochotę uzyskać więcej wiadomości na prezentowany temat, to znajdziesz je niewątpliwie po przejściu do źródła – w tamtym miejscu są one niesamowicie fascynujące.

Nie polecamy stadionowych trąbek, dlatego że z kolei mogą być nazbyt głośne. Światełka – może być prądnica, mogą być większe albo mniejsze reflektory, wystarczą tak naprawdę tzw. „pchełki”, zatem małe światełka zapinane naokoło kierownicy czy sztycy. Pamiętaj, szczególnie podróżując jesienią, żeby poły kurtki albo bluzy nie zasłaniały Ci światełka pod siodełkiem. Rozporządzenie nie reguluje, jak jasne muszą być światła, zatem wszystko zależy od Twego rozsądku. Jeżeli jedziesz wyłącznie w mieście, gdzie ulice po zmroku są znakomicie oświetlone, wystarczą Ci pchełki, aby po prostu zrealizować wymagania rozporządzenia, sprawdź też weeride. Jeżeli często jeździsz poza obszarem zabudowanym, jednak dobrze byłoby wyekwipować się w odbłyśnik, jaki naprawdę coś da. Błotniki rowerowe – przydać się mogą w deszczowe dni.

Rowery marki Medano

Autor: Medano
Źródło: Medano
Odblask – nie starczy taki na pedałach, musi być czerwony. Przepis wymaga odblasku w charakterze ekwipunku bicykla. Nie powinien być trójkątny.

Co najmniej jeden sprawy hamulec, może to być torpedo, v-brake bądź bębnowy, grunt, żeby rower zatrzymał, doczytaj oświetlenie (zobacz sklep z oświetleniem) rowerowe sklep. Foteliki rowerowe – gdy jedziesz z dzieckiem.

You may also like...