Kosmetyki z natury

Od pewnego czasu coraz częściej kontrolujemy skład i miejsce pochodzenia wszelkiego rodzaju produktów, używanych przez nas na co dzień. Są to tak produkty spożywcze ale też różnego rodzaju środki higieny i do pielęgnacji ciała i włosów.

Wielu z nas zwraca się z powrotem ku naturze i decyduje się na kupowanie rzeczy bez dodatków chemicznych w składzie.I dobrze i źleMa to zarówno zalety jak wady. Po pierwsze kremy naturalne są – co wiadomo – pozbawione chemicznych dodatków. Możemy w ich składzie znaleźć tylko roślinne oleje, wyciągi czy enzymy. Minusem takiego typu kosmetyków jest ich krótki czas przydatności do użycia. Z racji tego, że nie zawierają chemicznych konserwantów należy zużyć je o wiele szybciej niż inne produkty. Producenci jednak radzą sobie z tym doskonale, sprzedając kremy w małych słoiczkach.

róż na policzki bourjois

Autor: Chris Isherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli idzie o doskonałe naturalne kosmetyki, chyba króluje szampon organiczny oparte na indyjskich recepturach. Wytwarzane jest na bazie oleju kokosowego z bardzo konkretną kompozycją roślinnych ekstraktów. Tak naprawdę, jego działanie ma lepsze efekty niż różnorodnych chemicznych specyfików. Wystarczy tylko poszukać opinii na ten temat, na przykład tu

Gdzie szukać
W zasadzie naturalne kosmetyki możemy znaleźć w małych drogeriach, a najlepiej wyszukać dobry i sprawdzony internetowy sklep z kosmetykami. Wielkie sieci czasem mają w ofercie dobre i naturalne kosmetyki, lecz zazwyczaj w bardzo wysokich cenach. Zdecydowanie najlepiej jest zamawiać takiego typu produkty w małych sklepikach i w internecie. Działa w Polsce kilka drogerii, które z całą pewnością mogą poszczycić się świetną ofertą kosmetyków naturalnych z wielu zakątków świata.

Bardzo łatwo na nie trafić, mają wspaniałe oceny w sieci, trzeba jedynie poszukać. Pamiętajmy także, że kosmetyki bez środków chemicznych również mogą uczulać. Dlatego dobrze jest przed zastosowaniem na dużej powierzchni ciała, zrobić próbę uczuleniową. Wtedy będziemy wiedzieć, czy możemy zostać przy wybranych kosmetykach, czy musimy poszukać jeszcze delikatniejszych. Z pewnością je znajdziemy, ponieważ natura daje nam bardzo wiele.

To świetnie, że chcesz uzyskać podobne informacje na omawiany wątek, ponieważ wchodząc na odsyłacz, poznajesz przydatne informacje (http://www.impuls.waw.pl/) na podnoszone zagadnienie.

You may also like...