Krem ze ślimaka nadzieją dla naszej skóry?

Właściwie większość kobiet, jeśli tylko dostrzeże ślimaka, przeważnie unika go w miarę możliwości. Bowiem śluz tego zwierzęcia, wlokący się za nim, kojarzy nam się bardzo nieprzyjemnie. Dlatego też, jeśli któraś z pań słyszy o czymś takim jak krem ze ślimaka, wzdryga się mimowolnie. Jest to typowa reakcja, jednak jeśli nabywamy medykament w aptece a nie u zielarza, raczej nie powinniśmy obawiać się czegoś odmiennego specjalnie w swojej strukturze niż inne kremy do ciała. Lecz skąd w ogóle idea na tego typu kosmetyk?

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
lat wstecz, w Chile, na masową skale rozpoczęto wytwarzać krem ze ślimaka. Taka sytuacja była zaobserwowana, bowiem odkryto jak cudowny skład chemiczny ma śluz jednego z gatunków tego zwierzęcia. Okazało się, że zawiera on substancje, które są ratunkiem dla naszej skóry, bowiem o wiele przyśpieszają regenerację kolagenu. Produkcja tego specyfiku wygląda odmiennie niż pewnie sporo z nas sobie imaginuje. Gdyż ze ślimaczego śluzu wydobywa się specjalny wyciąg, zostawiając pozostałość tej nieatrakcyjnej substancji w spokoju. Nie rozdrabnia się całego ogona z substancjami aromatycznymi. Taki wyciąg, dodaje się następnie do innych składników, z których słyną kremy do ciała. Łączy się wszystkie preparaty razem i tak powstaje krem. Z tego powodu naprawdę nikt nie powinien się bać że ma on klejącą, śluzowatą konsystencję – znajdziesz krem do ciała na tej stronie.
Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS

Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz do czego możemy używać krem ze ślimaka? Ma on całe mnóstwo zastosowań. W kremach dla nastolatek wyciąg z tego zwierzęcia jest niezwykle popularny, bowiem pomaga w zmaganiach z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym właściwościom. Z kolei wiekowe kobiety, mogą używać specjalnie skomponowany krem ze ślimaka na zmarszczki.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to do zweryfikowania są następne wątki na stronie, którą stworzyliśmy pod tym linkiem.

Dzięki temu, że ten wyciąg wspomaga odbudowę kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w trakcie dwutygodniowej kuracji. Jednak największe zastosowanie ten kosmetyk ma w walce z bliznami. To samo działanie na kolagen pomaga ludziom oszpeconym różnego rodzaju szramami na ciele, znacznie zredukować ich widoczność. Mało tego, w przypadku mniejszych skaz możemy zlikwidować je całkowicie – sprawdź dodatkowe informacje o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, zawierające w składzie ekstrakt ze śluzu ślimaka, robią wielką furorę na całym świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż ich działanie jest wspaniałe. Można za ich sprawą pozbyć się pryszczy, zmarszczek a również blizn. Także jeśli posiadasz jakąś z tych przypadłości, kup krem ze ślimaka jak najszybciej.

You may also like...