Kto musi mieć kasę fiskalną i w jakich przypadkach udostępniana jest ulga na jej zakup?

Wraz z rozpoczęciem 2015 roku zmieniły się przepisy mówiące o posiadaniu kas fiskalnych.Musi je mieć każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Prawo dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednakże nie musi stosować kasy, kiedy jego roczne obroty są niższe niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzą przez cały rok. W innych przypadkach wszystkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

kasjerka przy kasie

Autor: kleuske
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kasa fiskalna będzie potrzebna od 2015 roku? Nawet wtedy, gdy rezerwowano lub kupowano bilety, nawet przelewem, co wcześniej zwalniało z obowiązku. Dodatkowo kasę muszą mieć osoby, które każde zlecenie zawierają na fakturach, bez względu na ich ilość. Nadal kasę bezwzględnie muszą posiadać przede wszystkim firmy sprzedające wszystkie nośniki danych, perfumy, sprzęt radiowy i telewizyjny, przeróżne części do aut lub [łukasz sołtys] oferujące usługi kosmetyczne bądź fryzjerskie. Istnieje również ulga na zakup fiskalnej kasy. Który przedsiębiorca może z niej korzystać? Jeśli firma wykonuje wszystko w obowiązujących terminach, dokładnie spisują sumy podatku, mogą dostać ulgę na zakup kasy. Warto wiedzieć, że można odliczyć od podatku nawet 90 procent ceny, jednak nie może to być suma przewyższająca 700 zł. Przedsiębiorca ma rzecz jasna również możliwość innych ulg, np. możliwe jest odliczenie składek ZUS. Skupmy się jednak na kasach fiskalnych.zobacz link na witrynie (sprawdź informacje na stronie)Jakie wymagania trzeba spełniać? Podatnik musi posiadać wszystkie dokumenty, które potwierdzają pełną zapłatę za kasę fiskalną. W dodatku jeszcze przed tym, gdy rozpocznie się ewidencjowanie, należy zgłosić do Urzędu Skarbowego, w jakim miejscu będą użytkowane i jaka jest ich liczba. Ulga nie posiada określonej daty granicznej, dla której należy ją wykorzystać.

kasa
Co natomiast w wypadku osób zwolnionych z VAT. Jeśli nie jesteśmy zwolnieni należy zaznaczyć ulgę podczas wypełniania deklaracji VAT. Kiedy jednak tego nie wykonujemy, czy mamy szansę na ulgę na kasę fiskalną? Tak, jest to wykonalne. Tak jak podmiot rozliczający VAT, musi wykonywać ewidencje obrotów w konkretnych terminach, wtedy ulga jest możliwa, zostanie przelana na rachunek bankowy. Wcześniej przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć wniosek, który powinien zawierać dane, takie jak: adres, imię i nazwisko, NIP, wszystkie dokumenty, które potwierdzą kwotę zakupu posiadanych kas fiskalnych, dane osoby, która serwisuje opisywane urządzenia, wszelkie dane potrzebne do zrobienia przelewu bankowego, to znaczy przede wszystkim numer konta. Jeżeli zależy nam na otrzymaniu ulgi i zwrocie kosztów, warto skrupulatnie przestrzegać wszelkich terminów. Wówczas z pewnością nasz wniosek nie zostanie odrzucony. Więcej na .

You may also like...