Które akcesoria powinni kupić świeżo upieczeni rodzice

Gdy na świat przychodzi niemowlę każdy z otoczenia jest podekscytowani. Rodzicedostają moc prezentów dla malucha i wszyscy są wniebowzięci, może poza niemogącymi się wyspać rodzicami. Dzieci dają rodzicom popalić, ale jeden uśmiech niczym jakieś czary sprawia odjąć wszelkie troski. Rodzice dbając o dziecko chcą by miało ono wszystko, co najwspanialsze, począwszy od oliwki po kąpieli, przez smoczek a na kocyku skończywszy.

dziecko

Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Jeżeli chodzi o kocyki dla niemowląt to na rynku mamy wielki wybór tego typu asortymentu. Dla dzieci wszystko jest ładne i wielobarwne. Jednak, jeśli jesteśmy mam, które chcą by nasze dziecko miało wszystko w klasycznych kolorach, to jest bieli, beżu, szarościach i czerni, to oczywiście i w tych barwach dostaniemy kocyki dla niemowląt. Dokonując zakupu koca dobrze jest kupić kilka w wielu kolorach, by pasowały nam do spacerówki, do łóżeczka czy do leżaka. Zresztą w prezencie od znajomych znajdzie się parę kocyków, więc będziemy mogli sobie wybierać.

Kiedy przychodzi na świat pierworodnego syn, lub córeczkę trzeba najczęściej kupić dziecko każdą rzecz. I tak kupujemy łóżeczko jakąś szafeczkę, żeby poskładać wszystkie rzeczy dla szkraba i chodzimy po sklepach z ciuszkami, by nie zabrakło nam czasem bluzeczek, rajstop, czy skarpetek. Każda mama mają w zapasie kilka pajacyków. Gdy słyszymy słowo pajacyki (przeczytaj szczegóły) przeważnie myślimy o czymś dozabawy, ale jeżeli mowa o

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

niemowlaku i pajacykach to chodzi raczej o śpioszki. A śpioszków trzeba mieć sporo, bo dziecko – ( pluszaki – www.bubucraft.pl/maskotka-z-imieniem-dziecka/) niezmiernie szybko umieją wybrudzić dużo rzeczy.

Nikogo nie zaskakuje, więc to, że pralka u świeżo upieczonych rodziców chodzi niemalże na okrągło. Rodzicielstwo to nie tylko piękny czas, ale również próba naszych własnych możliwości. Mierzymy się z odpowiedzialnością za drugiego, za małego człowieka, który bez nas nie byłby w stanie żyć. To wielka radość, ale też obawa. Dlatego fajnie, gdy młodzi rodzice mogą mieć oparcie w sobie, ale też pomoc rodziny, najbliższych im ludzi. Pierwsze dziecko to wielkie wyzwanie, nie wiemy, co jest w okej, a co powinno odstępstwem od normy i nawet najdroższe rzeczy nie są w stanie dodać nam siły, jeżeli nie będziemy czuli się dobrze w tej roli. Dlatego poza dawaniem prezentów, dobrze jest czasem po prostu z młodymi rodzicami posiedzieć.

You may also like...