Które buty kupić do joggingu

Jedno z najbardziej kluczowych pytań, każdego rozpoczynającego przygodę z joggingiem biegacza – „w jakich bucikach biegać?”. Wiele zależy od tego, po jakiej nawierzchni będziemy biegać i jaki tryb życia wiedliśmy do chwili, w którym zdecydowaliśmy się podjąć ten niezwykle odważny krok – to znaczy stawić czoło wyzwaniu, jakim jest jogging.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na początku chciałabym zaznaczyć, iż kosmiczne technologie, które w bucikach występują, to w większości nic innego jak chwyt reklamowy, nie dajcie się zatem nabrać. Opłata nie zawsze idzie w parze z jakością, a już z pewnością na jakość obuwia nie może wpływać liczba systemów oraz innych technik rodem z filmu science fiction. Należyte buty do biegania to takie, które w czynności biegania nie będą nam przeszkadzały i zapewnią nam komfort użytkowania. Jeżeli zachwycisz się wygodą już na początku oraz stwierdzisz, że buciki mają to coś, nie frapuj się i bierz (pod warunkiem, iż przebiegłeś w nich przynajmniej kilkaset metrów). W moim przypadku ta zasada sprawdza się znakomicie, ale znam przypadki ludzi, którzy pomimo opisanego przeze mnie punktu widzenia, po paru treningach zawiodły się na bucikach. To jednakże marginalne przypadki.

Czy nie możesz odejść od tego wpisu? To dla nas niezwykle miła wiadomość – zatem kontynuuj na kolejnej witrynie.

Zobacz więcej: które obuwie wyselekcjonujemy na początku naszej przygody z joggingiem, będzie w wielkim stopniu oddziaływało na nasze samopoczucie podczas treningu. Prawidłowo dobrane buty zagwarantują nam: komfort ćwiczeń, mniejsze ryzyko kontuzji, które niestety są nagminne u laików, zredukowanie możliwego bólu wypływającego z naszych niedoskonałości i dawniejszych zaniedbań w obszarze ogólnej sprawności. Buty Nike Air max 90 określone do biegania po ulicy, jak sama nazwa podkreśla określone są do biegania po deptakach, asfalcie a także innych twardych nawierzchniach. Nie musi być to jednak tylko asfalt, tego typu buciki doskonale sprawdzą się też, gdy będziemy biegać po ubitych, leśnych ścieżkach. Tu najnowszy news: .

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buciki te cechują się małą wagą i dużą uniwersalnością. Buty trailowe natomiast są to buciki określone do joggingu po naturalnym terenie ze sporą ilością piasku, kamieni jak też niejednokrotnie błota.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy zamieszczone na tej stronie wiadomości są dość rzetelne, to zobacz źródło, które użyto do napisania tego artykułu.

Charakteryzują się twardą nawierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi osłony podbicia. Jak dopasowywać gabaryt, aby but był wygodny? Mierząc but w Nike sklep musimy pamiętać, aby buciki nazbyt nie ściskały naszej stopy.

You may also like...