Kultywowane od dawna tradycje harcerskie ciągle są żywe i przekazywane kolejnym pokoleniom

Wyjątkowo dużo osób uwielbiających turystykę pieszą było dawniej związanych z harcerstwem. Teraz jako dojrzali ludzie chcą zaszczepić swoją miłość do wędrowania w swoich pociechach. Zabierają je w Bieszczady czy w Tatry i pokazują miejsca, które zwiedzali, kiedy byli młodsi.

Ideały harcerskie istnieją od dawna oraz są kultywowane przez kolejne pokolenia. Symbolem tego ruchu od kilkudziesięciu lat jest lilijka harcerska. Jej wygląd wziął się od zwieńczenia magnetycznej igły busoli, która oznaczała północ. Pełni ona w harcerstwie bardzo ważną rolę, wskazuje harcerzom właściwą drogę, po której powinni iść, aby żyć w harmonii z wyznawanymi przez ruch wartościami, takimi jak naród, zdobywanie wiedzy i cnota.

obóz

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowa lilijka harcerska jest też członem krzyża harcerskiego, przyszytego tradycyjnie nad lewą kieszenią munduru. Pod tym linkiem E-sklep, w którym znajdziesz lilijki ZHP.Na ideałach harcerstwa wychowało się wiele pokoleń, i to one aktualnie przekazują je najmłodszym. Często zatem kupują nosidełka turystyczne i ruszają na wędrówki po górach czy polach, przybliżając dzieciom historie z przeszłości.

Dzisiaj harcerstwo prawdopodobnie nie jest tak powszechne, jak było w przeszłości. Aczkolwiek wciąż relatywnie sporo najmłodszych, nieraz nakłanianych przez starszych, zapisuje się do tego ruchu, a lilijka harcerska wciąż wskazuje drogę nowym pokoleniom, które chcą żyć zgodnie ze wspomnianymi wyżej ideałami. Nic więc dziwnego, że na górskich szlakach można spotkać nieraz dorosłych, dawnych harcerzy, zaopatrzonych w nosidełka turystyczne, w których niosą własne pociechy. Sprawdź gdzie znaleźć tego typu nosidełka dla dzieci.
Najprawdopodobniej harcerstwo nie będzie liczyło już nigdy tyłu członków co kiedyś, jednakże nadal jest ruchem bardzo interesującym. Szczególnie, że praktykowane tam ideały są ponadczasowe i może się do nich odnieść właściwie każdy. Ponadto wstępujące do harcerstwa dzieci mają możliwość spotkać mnóstwo wyjątkowych osób oraz nauczyć się praktycznych umiejętności, które w przyszłości im się przydadzą.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (www.naturalhotel.pl/atrakcje), która także Cię zainteresuje. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tu tematyce.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że liczne wyjazdy z rówieśnikami ułatwią młodym harcerzom zbudowanie przyjaźni nierzadko trwających przez całe życie.

You may also like...