Kupujemy biżuterię – poradnik dla nabywcy

Dziś możemy zakupić biżuterię tak w sklepie jubilerskim, jak również w sieci internetowej. Prezentujemy najważniejsze kwestie, na które konsument winien kierować uwagę podczas zakupu. Jeżeli chcemy nabyć biżuterię w internecie, starczy wbić w wyszukiwarkę hasło: biżuteria hurt ewentualnie hurtownia biżuterii srebrnej(kliknij po więcej).W przypadku zindywidualizowanych produktów nabywca nie ma prawa do odstąpienia od umowy.

Nabywca powinien mieć pojęcie, jakie prawa przysługują mu w zakresie zwrotu produktów i reklamacji. Zasady są nieco inne zależnie od tego, czy biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ była kupiona w lokalu przedsiębiorstwa, a więc w sklepie, czy przez zawarcie umowy na odległość, to znaczy za pośrednictwem sklepu on-line

Biżuteria w kolorach złota i srebrna

Autor: diva
Źródło: diva

Jubiler jest odpowJubiler (sprawdź więcej)ny względem konsumenta za to, iż rzecz w momencie sprzedania jest niezgodna z umową. Zakupując pierścień, naszyjnik czy inną ozdobę należy uważnie przyjrzeć się, czy każdy z elementów jest solidnie osadzony. Dotyczy to zwłaszcza kamieni szlachetnych oraz ozdobnych. Przecenione towary winny być bardzo dokładnie obejrzane. Możliwe że promocja jest związana z brakiem zainteresowania konkretnym wzorem precjozów. Zdarza się jednakże, iż jubilerzy wystawiają na sprzedaż wadliwe towary w przyciągającej cenie. Nabywca powinien mieć to na względzie. Jeśli wystąpi wada w formie uszkodzenia biżuterii konsument ma dwie możliwości. Może on zażądać od jubilera nieodpłatnej naprawy, czy wymiany biżuterii na nową. W szczególnych sytuacjach zostaje mu jedynie zwrot pieniędzy.

biżuteria srebrna

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com
Do tych przypadków zalicza się przesadne koszta związane z naprawą oraz brak możliwości wymiany. Konsument winien wyrazić żądanie nieodpłatnej naprawy albo wymiany na piśmie oraz przekazać je jubilerowi. W przeciągu 14 dni od otrzymania żądania zbywca winien wyrazić swe stanowisko. Niezajęcie stanowiska w tym czasie nie jest szkodliwe dla nabywcy, wręcz przeciwnie. Domniemywa się, iż sprzedawca uznał żądanie nabywającego za uzasadnione. Jubiler nie ponosi odpowiedzialności za skazę biżuterii, jeżeli nabywca wiedział o niej w chwili kupna, bądź była zauważalna na pierwszy rzut oka.Nabywca robiący sprawunki przez internet może zrezygnować z kupna bez podania przyczyn w terminie 30 dni od dnia wydania rzeczy. Nie poniesie on kosztów, z wyjątkiem kosztów zwrotu wyrobu.

You may also like...