Kupujemy lepszy laptop

Wybór laptopa dla twojej firmy to bardzo ważna decyzja. Właściwy wybór oprzyrządowania decyduje o jakości oraz prędkości pracy organizacji. No i rzecz jasna może mieć poważne skutki dla jej budżetu. Dowiedz się na co zwracać uwagę kupując komputer.

Laptop czy stacjonarny? Jak duży twardy dysk? Ile pamięci oraz który monitor? Z WiFi czy też bez? Dobór laptopa może nastręczyć wiele problemów. Warto się porządnie zastanowić za co dobrze jest dopłacić, natomiast za co nie trzeba przepłacać. Nadwyżka funkcji i gadżetów mogą spowodować, iż zakupimy kosztowny komputer ponad nasze potrzeby. Przesadna oszczędność to z kolei ryzyko, że nie będzie spełniał naszych oczekiwań zwłaszcza, iż to zakup na kilka lat. Z tej przyczyny przede wszystkim komputery w naszej organizacji muszą być dobrane do zadań jakie realizujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, natomiast inne do zwykłych zadań biurowych.

Naczelne pytanie: notebook, czy stacjonarny? W poprzednich latach sprzedaż notebooków przekroczyła na pewno sprzedaż komputerów stacjonarnych. Powodów przemawiających za notebookiem jest co najmniej parę, mianowicie komputer (http://www.opolkom.pl/czyszczenie-laptopow-komputerow) przenośny, to przenośnie stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik przedsiębiorstwa może dzięki niemu wykonywać swoje zadania w domu czy w delegacji. Poza tym komputer przenośny zabiera z pewnością mniej przestrzeni. Ma również swe ograniczenia. Praca przy laptopie jest bardziej męcząca. Nagminniej ulega usterkom, ma mniejszą żywotność, zaś wymiana części na nowsze jest znacznie droższa. Natomiast komputer stacjonarny, np. takie, umożliwia większy komfort pracy jak też łatwiej poddaje się modernizacji.

komputery sklep internetowy

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli komputer nie jest określony do prac graficznych nie ma sensu wydawać nazbyt dużo gotówki na monitor o znacznej przekątnej i wysokiej rozdzielczości. W wypadku notebooka wystarczy nam w zupełności matryca o przekątnej 15 cali. W przypadku monitora stacjonarnego powinniśmy się zadowolić się przekątną 19 cali. Procesor jest to serce każdego laptopa. Im mocniejszy procesor tym w wyższym stopniu wydajny laptop. Ale nie przesadzajmy, prawdopodobnie nie będziemy tworzyć bardzo zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie laptopa do 2,5 tysiąca norma dziś to procesor dwurdzeniowy . Jeśli chodzi o pamięć to im więcej tym lepiej. Wymogi stawiane komputerom szybko się zmieniają, zatem pamięci nigdy za dużo. Jednak oczywiście też nie należy przesadzać.

Podobnie zajmujące materiały są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeśli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem (http://www.strefakas.pl), który jest tu!

Roztropny standard współcześnie to około 4 – 8 GB RAM rodzaju DDR 3.

Naturalnie można komputer zamówić on-line wbijając w przeglądarkę sformułowanie: komputery sklep internetowy.

You may also like...