kurtka
Skórzana kurtka to must have każdej fashionistki. Nie ma co zastanawiać się czy warto posiadać ją w swej garderobie, gdyż będzie nam służyć latami. Jest tak uniwersalna, że może pełnić funkcję żakietu! Ponadczasowa, funkcjonalna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana odnajdzie się zawsze, wszędzie i o każdej porze roku.

Kurtki wykonane ze skóry są zawsze modne

Skórzana kurtka to podstawa w szafie osób interesujących się modą. Nie ma co zastanawiać się czy warto w nią zainwestować, albowiem nie zawiedzie nas nigdy. Jest tak uniwersalna, że może pełnić funkcję żakietu! Elegancka, funkcjonalna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana odnajdzie się w każdych okolicznościach.

kurtka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtki skórzane wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już w czasie I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Ich wytrzymałość doceniono również po wojnie. Stanowiły część munduru, garderoby amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA zabraniały uczniom noszenia kurtek motocyklowych, co jak wiadomo przyniosło odwrotny skutek.

W ciągu lat kurtki skórzane przewinęły się przez światowe wybiegi. Grały główną rolę w luksusowych kolekcjach Versace czy Vivienne Westwood. Obecnie projektuje się je w najróżniejszych fasonach. Powstają także modele nawiązujące do klasycznych krojów, lecz wykonane ze skóry ekologicznej.

Kurtkę skórzaną można zakładać dla bardziej drapieżnego looku z kolorowymi sukienkami, bądź nawet koronkami. Zaskakujący efekt otrzymamy, zestawiając ją wraz ze zwiewną spódnicą i jedwabną bluzką. Jej drapieżny charakter złagodzą kolorowe, jasne dodatki. Jeżeli ma to być stylizacja „z pazurem”, wystarczy zestawić skórę z rurkami, dowolnym T-shirtem z nadrukiem oraz ciężkimi butami. Uzupełnieniem mogą być naszyjniki, kolczyki lub torebki.

skóra
Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Powinniśmy pamiętać, iż modele z szerokimi kołnierzami dodadzą objętości górnej części sylwetki ciała. Powinny po nie sięgać kobiety z małym biustem lub węższymi ramionami (figura typu A). Gdy chcemy dodać sobie wzrostu zdecydujmy się na model ze stójką. Do niedawna zwracano uwagę na to, że krótsze kurtki są zarezerwowane dla nastolatek, panie dojrzałe powinny zaś wybierać dłuższe modele. Na szczęście, dziś styliści zdecydowanie odrzucają wszelkie modowe konwenanse. W garderobie należy czuć się jak w drugiej skórze (czytaj tu).

Doczekaliśmy się czasów w których skórzana kurtka (ciekawe parka gwiazd -> http://gavelwarsaw.com/kategoria/parki-dla-mezczyzn) zyskała miano klasyka i nic nie zapowiada, aby kiedykolwiek utraciła ten status.