Leasing czy wynajem?

Posiadasz pomysł na własną firmę? Nie czekaj aż ktoś inny Cię ubiegnie! Zwłaszcza że, osoby mające zamiar usamodzielnić się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności.

Z inicjatywą dla nich, wychodzą również firmy leasingowe. Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w ostatnim czasie maszyny, a wśród nich m. in. wózki magazynowe, maszyny do robót drogowych, fundamentowych i ziemnych (koparki jcb), maszyny do obróbki drewna i metalu czy maszyny poligraficzne.

budowa

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing maszyn budowlanych, takich jak np. ładowarki kołowe posiada wiele wymiernych zalet.

Pragniemy Cię zaprosić do nowej witryny, na której przygotowaliśmy dla Ciebie masę fachowych informacji. Nie czekaj i po prostu naciśnij ten link.

W razie kredytu kredytobiorca ma prawo pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast dokonania opłat zobowiązuje się firma leasingowa. Zaletę leasingu da się zauważyć również, gdy zestawimy go z wynajmem. Umowa leasingu zawsze jest podpisywana na czas określony, natomiast umowa najmu jest zazwyczaj krótsza (zależnie od potrzeb). Ponadto w razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, kiedy bierze się sprzęt w leasing.Należy także zwrócić uwagę na stan maszyn budowlanych jakie mamy zamiar wynająć. Leasing zapewnia nam sprawne urządzenia.W dniu dzisiejszym na rynku funkcjonuje spora liczba finansujących firm leasingowych, co przekłada się dla zainteresowanych na szansę wyboru najciekawszej propozycji.

Kupując sprzęt budowlany ze środków bieżących, klient w znacznym stopniu obniża swoją płynność finansową, albowiem jest zobowiązany wyłożyć całą sumę na zakup przedmiotu. W przypadku umowy leasingowej, leasingobiorca nie jest zmuszony do angażowania dużych środków własnych, oraz dodatkowo ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki tej formie finansowania wykorzystujemy działanie tzw. dźwigni finansowej, gdyż dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swych potrzeb, nabędziemy np. nie jedną maszynę, a dwie i w związku z tym uzyskać większe zyski firmy(opłata wstępna to zaledwie 10 % wartości maszyn).

You may also like...