Lokalne sklepiki systematycznie znikają w mapy dzielnicy czywsi, gdy niedaleko supermarket

Obecnie małe sklepy wielokrotnie przegrywają batalię z popularnymi dyskontami. Spożywcze sklepiki powoli znikają w mapy dzielnicy czymiasteczka, gdy niedaleko stanie dyskont. Z reguły przyczyną tego typu stanu rzeczy są bardzo niskie ceny, na które lokalny kupiec nie może sobie pozwolić. Supermarkety dysponują większą siłą nabywczą, mogą w związku z tym skuteczniej negocjować ceny z dostawcami. Czy zatem prywatni właściciele małych sklepów mogą zwiększyć swoją konkurencyjność w tej nierównej walce o klienta.

zakupy

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystnym rozwiązaniem dla małych właścicieli sklepów spożywczych mogą być grupy zakupowe. Generalnie jest to system handlowy, który działa podobnie do franczyzy. Warto jednak podkreślić, że jest to zrzeszenie kilku podmiotów gospodarczych, których wspólnym celem jest uzyskanie jak najniższych cen u dostawców. Tym sposobem możliwe jest konkurowanie z dyskontami. W Polsce działają obecnie dwa rodzaje grup: regionalne oraz ogólnopolskie. Naturalnie zrzeszają one przedsiębiorców z całego kraju ,bądź regionu. W pierwszej sytuacji trzeba liczyć się z faktem, że pozyskane rabaty będą większe, jednakże ilość dostawców może być znacząco ograniczona przez organizatora grupy. Tymczasem współpraca z przedsiębiorcami w konkretnym regionie to mniejszy rabat na zamówienie, jednak możliwość zamówienia towaru wyższej jakości (opublikował).

Pragniemy Cię zachęcić do tak samo fajnych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę maty dielektryczne i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Co trzeba wiedzieć, przystępując do grupy zakupowej? Po pierwsze, kto jest właścicielem grupy. Nie zapominajmy, że od tego z iloma dostawcami grupa współpracuje zależy finalna cena towaru. Trzeba zaznaczyć, że najkorzystniej gdy wśród nich znajdują się producenci. Jak wiadomo, że jeśli kupujemy produkt bezpośrednio od producenta, to zapłacimy najniższą cenę.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło inspiracji, zerknij koniecznie (https://shoplet.pl/29-laptopy-poleasingowe-hp-compaq) pod ten link. Przeczytasz w tamtym miejscu materiały utrzymane przy zastosowaniu podobnej retoryki.

Kolejna znacząca sprawa to oczywiście jakość oferowanego asortymentu. Świeże produkty spożywcze to również istotny element w konkurencji z dyskontami, które nie zawsze dbają o tę kwestię.

Należy również mieć świadomość, że umowy w ramach grup zakupowych są przeważnie zawierane na dłuższy okres, niż na przykład umowy franczyzowe. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Nim jednak podpiszemy umowę z właścicielem grupy warto gruntownie przeanalizować, jakie benefity będziemy z niej czerpać oraz jakie zobowiązania taka umowa na nas nakłada. Niewątpliwie jest to jednakże opłacalne rozwiązanie, które należy wziąć pod uwagę jeśli chcemy podnieść rentowność prywatnego biznesu.

Źródło: http://www.logintrade.pl/

You may also like...