Łóżeczka dla dzieci, stelaże – czyli jak przygotować pokój dla malucha dopiero co narodzonego

Dzisiaj nie ma problemów z przyszykowaniem stosownej wyprawki dla dziecka. Na rynku oferuje się rozległy wachlarz produktów, służących do właściwej pielęgnacji i opieki. Po narodzinach malucha istotne jest w szczególności przygotowanie miejsca, w jakim będziemy mogli opiekować się nim i spędzać z nim czas.

śpiące dziecko

Autor: Gabriel Pinto
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowanie pokoju dla noworodka to rzecz jasna koncentrowanie się na wyposażeniu w przydatne meble i akcesoria potrzebne na co dzień. Oczywiście na początek wybieramy miejsce do spania. Łóżeczka dla dzieci nowo narodzonych to z reguły kołyski, które umożliwiają każdorazowe ułożenie malucha do snu . Łóżeczka takie posiadają rozmaite stelaże, od standardowych geometrycznych, po bardziej wyrafinowane i niebanalne, posiadające nieregularną konstrukcję .

Oczywiście łóżeczko tego typu powinno się dobrać do potrzeb maluch.

Czy masz pytania? (http://www.kador.pl/opakowania-transportowe-dla-przemyslu/) Nie krępuj się! My na pewno uszanujemy nawet najmniejszą chęć kontaktu. Więc czekamy na opinie od Ciebie.

Kluczowym kryterium jest tu przeważnie wiek dziecka a razem z nim zmieniające się wymiary – z czasem łóżko trzeba oczywiście zmienić na większe, gdy rodzi się kolejne dziecko można również zainwestować w łóżko piętrowe , żeby stworzyć jak najwięcej miejsca w pokoju. Dla noworodka jednak będzie wystarczająca w zupełności wygodna kołyska.

Obecnie proponowane modele są coraz bardziej funkcjonalne – nie tylko komfortowe, nie tylko ładnie wyglądają, ale także można w nich bez kłopotu przechowywać wszystkie przydatne akcesoria, które zawsze powinniśmy mieć pod ręką, jak pieluszki czy kosmetyki do codziennej pielęgnacji.

łóżko w pokoju

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Dla noworodka ważne jest to, żeby pokój był jak najbardziej dopasowany do jego możliwości poznawczych – dzieci, które właśnie przyszły na świat odbierają rzeczywistość przede wszystkim zmysłami. W pokoju powinna zatem panować optymalna dla ciała temperatura, trzeba zainwestować w właściwe oświetlenie (kołyska nie powinna znajdować się tuż obok okna mocno nasłonecznionego), z kolei dobrze jeżeli w pokoju będzie panowała miła dla oka kolorystyka (dobrze prezentują się pastele), jak również oczywiście dużo ruchomych zabawek, które nie tylko się ruszają, ale także wypuszczają miłe dla ucha dźwięki. Oczywiście powinno się zachować w każdym tym względzie umiar, aby nie przedobrzyć. Nadmiar wrażeń dla dziecka, może przynieść efekt odmienny od pożądanego i dziecko może być niepotrzebnie rozdrażnione.

You may also like...