Łóżka dwupiętrowe, komody i biurka – jak wyposażyć pokój dla malucha?

Urządzenie pokoju dla malucha nie jest prostą sprawą, należy bowiem pamiętać, że nasze dzieci są bardzo często wymagające i niełatwo je zadowolić. Wynika to z faktu, że zazwyczaj bardzo szybko się nudzą, więc stworzenie dla nich miejsca interesującego, a jednocześnie przyjaznego i do nauki, i do zabawy, nie jest łatwym zadaniem.
To jak urządzimy pokój zależeć będzie od różnych czynników.

łóżko piętrowe

Źródło: www.flickr.com
W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę to w jakim wieku jest nasz potomek – inaczej bowiem trzeba urządzić pokój dla kilkuletniego dziecka, a inaczej dla nastolatka. Jeśli w pokoju ma mieszkać więcej niż jedno dziecko trzeba wykorzystać funkcjonalne meble. Możemy przykładowo wybrać łóżka pojedyncze, aczkolwiek mniej miejsca zajmują łóżka dwupiętrowe, których zastosowanie pozwali na wykorzystanie wolnego miejsca na inne meble.
Kolejną ważną kwestią jest płeć podopiecznego – najczęściej rodzice starają się dobierać kolory poszczególnych mebli czy ścian właśnie w tym zakresie. Przyjęło się, że w przypadku dziewczynek wykorzystuje się jasne, pastelowe kolory, róż i odmiany beżu, a jeśli chodzi o chłopięcy pokój można zastosować ciemniejsze kolory. Polecamy łóżko piętrowe Jarek.
Inną ważną kwestią są zainteresowania malucha – jeżeli lubi on konkretnych bohaterów, ma jakąś pasję, posiada konkretne umiejętności, jak chociażby projektowanie, warto wyposażyć pokój tak, by znalazły się w nim elementy zgodne z tymi zainteresowaniami.

Równie zajmujące treści dotyczące omawianej tematyki odnajdziesz tutaj – zobacz więcej w tym artykule (https://www.dywanydoprzedszkola.pl/). Przeanalizujesz taką kwestię od innej strony!

W ten sposób nasze dziecko będzie się dobrze czuło w swoim otoczeniu i chętniej będzie poświęcać się ulubionym zajęciom.

komoda

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzając pokój dla dzieci najważniejsze będą jednakże przede wszystkim odpowiednie meble. Koniecznie powinniśmy znaleźć miejsce na wspomniane Łóżko dziecięce MARCIN, biurko oraz szafki na przybory szkolne. Jeżeli powierzchnia nam na to pozwala przyda się także komoda duża, jak również szafa na ubrania. Meble świetnie dopełni odpowiednie oświetlenie. Jest ono bardzo istotne, gdyż maluchy wiele czasu spędzają na odrabianiu lekcji i przed komputerem – stosowne oświetlenie pozwoli zadbać o ich wzrok, a równocześnie stworzyć przyjazną atmosferę w pokoju.
Pamiętamy by projektując pokój dla malucha skonsultować się z nim jak i w co go wyposażyć. To dziecko będzie najwięcej czasu w nim spędzało, dlatego warto mu oddać głos w tej sprawie.

You may also like...