Łupież okazuje się bardzo nieprzyjemną dolegliwością, walcz z nim przy wykorzystaniu naturalnych środków

Łupież staje się wyjątkowo nieprzyjemną i krępującą dolegliwością, która wyraźnie wpływa na samopoczucie i poczucie wartości człowieka. Polega ona na nadmiernym złuszczaniu się skóry głowy, co objawia się sypaniem z włosów nieestetycznych białych drobinek, które pokrywają odzież. Powstawanie łupieżu miewa charakter zdrowotny, lecz w wielu sytuacjach łączy się z niewłaściwą pielęgnacją skóry głowy, jak również zbyt częstym stosowaniem kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji włosów.

zobacz to!

Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA

Czy domowe kosmetyki pomagają na łupież?

Kiedy człowiek dostrzega u siebie problem z łupieżem, pragnie jak najszybciej reagować, bo jest to zmiana szczególnie krępująca oraz przynosząca dyskomfort psychiczny. Niejednokrotnie sięga się po szampony przeciwłupieżowe oraz inne sposoby z regału drogerii. Tymczasem warto zastanowić się nad naturalnymi środkami, które odnaleźć można w każdej kuchni. Łupież w ogromnej mierze spowodowany bywa kłopotem z przesuszeniem skóry głowy, zatem może tu pomóc dobra pielęgnacja i leczenie przy pomocy składników nawilżających i odżywiających.

Naturalne preparaty na łupież

Już przed laty nasze babki szukały efektywnych sposobów na leczenie łupieżu. Nie posiadając na podorędziu nowoczesnych drogerii oraz salonów kosmetycznych, ratowały się tym, co znalazły w domu. Domowe sposoby na łupież okazują się wciąż w użyciu, bo pomimo biegu lat wciąż są uniwersalne oraz skuteczne, jak również ekonomiczne oraz łatwo dostępne – więcej informacji. Powodzeniem radują się płukanki z ziół, jak na przykład z pokrzywy nagietka bądź rumianku. Wielką ulgę przynoszą

włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

także kompresy wykonywane z oliwy z oliwek lub soku z cytryny. Takie środki należy lekko wmasować w skórę głowy, a po kwadransie dokładnie spłukać.

Zamiast maski jogurt albo jajko

Włosy oraz skóra głowy wymagają odżywienia i dostaw cennych witamin. Można im to zapewnić stosując odpowiednie odżywki, albo biorąc produkty z lodówki. Naturalne metody okazują się sporo tańsze oraz nie przeciążają włosów. Zamiast maseczki na włosy można zastosować jogurt naturalny albo mieszankę z ubitego białka zmieszanego z żółtkiem.

Czy posiadasz trudność z odnalezieniem fascynujących informacji na omawiany temat? Jeżeli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść (https://pl.babor.com/products/peeling/89/tags/147), a zapewne się nie zawiedziesz.

Taką maseczkę trzeba trzymać na włosach przez kilkadziesiąt minut, a następnie umyć przy pomocy ciepłej wody i łagodnego szamponu. Jeśli kłopoty z łupieżem się utrzymują, trzeba odwiedzić specjalistę.

You may also like...