Mała czarna, zawsze na topie – podnosi samopoczucie, wydajność, dodaje wigoru i energii

Rośliny kawowca, popularne były w Etiopii już w I tysiącleciu p.n.e. Ich owoce zbierano wówczas ze stanowisk naturalnych. Niełatwo dziś rozwikłać, w jaki sposób kawa znalazła się w Polsce. Czy dotarła do nas drogą morską z Holandii, czy drogą lądową z Turcji.

ziarna kawy

Autor: Andreas Poike
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo tylko, że pojawiła się z końcem XVII wieku. Większość z nas, nie wyobraża sobie poranka lub leniwego popołudnia, bez jej filiżanki. I mimo, że kojarzymy ją tradycyjnie z Włochami, którzy nadali większość nazw naszym ukochanym kawowym miksom – latte, cappuccino, machiatto, to mimo wszystko najwięcej napoju na świecie piją Skandynawowie. Tymczasem, kawa – napój sporządzany z palonych, a potem zmielonych ziaren kawowca, pochodzi z Etiopii.

Doczytaj –

Ożywia, poprawia metabolizm i zwiększa sprawność pracy mózgu. A ponadto zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, ponoszących odpowiedzialność m.in. za starzenie się organizmu. Obecnie picie naparu z kawy odgrywa dużą rolę w życiu towarzyskim. Jak twierdzą kawowi specjaliści , obok popularnie znanego oddziaływania kofeiny, podstawowego składnika tego napoju, który wzmaga pracę serca, zwiększa ciśnienie krwi, działa przeciwsennie, posiada jeszcze jedną istotną właściwość – dar rozwiązywania języków. Co przy kawiarnianym stoliku jest bardzo istotne. Wysokiej jakości kawa ziarnista sklep w internecie znajdziemy pełną ofertę. W ofertach sklepów odszukać możemy m.in.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu treści znajdziesz również tutaj optyk.

kawy ziarniste naturalne, należące do gatunku Arabica, uznawane za najlepsze na świecie, a także kawy smakowe czy kawy rozpuszczalne.

latte

Autor: Baileys
Źródło: Baileys
O najlepszej jakości kawy przesądza jej aromat. Kawa ziarnista Arabica, wywodzi się z lasów deszczowych etiopskiej prowincji Kaffa w górach Jemenu. W górach Jemenu, od kilku tysięcy lat, po dziś dzień rośnie dzika odmiana krzewu Arabica. Na większych wysokościach owoce krzewu kawowca osiągają pełnię rozwoju dłużej, ale osiągają za to bogatszy, bardziej złożony smak i bukiet. Kawa Arabika zawiera najmniejsze ilości kofeiny spośród wszystkich uprawianych przez człowieka gatunków kawy. Pijąc kawę, przygotowaną na wiele sposobów przez bardzo wymyślne urządzenia, pamiętajmy, że każda używka w nadwyżce może mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Obyśmy tylko nie chcieli pobijać rekordu Balzaka, który pisząc swoje powieści, potrafił wypić w ciągu jednej nocy do 40 filiżanek kawy.

You may also like...