Małe upominki, czyli w jaki sposób budować dobry wizerunek naszej marki.

Dzisiejsze budowa obrazu firmy, której jesteśmy pracownikami albo właścicielami, nie polega wyłącznie na promowaniu naszego towaru albo usługi, ale bardzo istotne jest również to, w jaki sposób jest ona odbierana przez naszych konsumentów. Wpływa na to całkiem spory szereg czynników.Dla dobrze działającej firmy ważne jest to, aby przez cały czas utrzymywać dobry kontakt z naszym klientem.

firmowy kosz upominków

Autor: Canto alla Moraia
Źródło: http://www.flickr.com

Inne firmy, które współpracują z nami od pewnego czasu są ważne z tego względu, iż dzięki nim mamy przecież zapewniony stały dochód, bowiem często zdarza się tak, iż zadowolony klient nie będzie szukał nowej firmy, tylko znów skorzysta z usług tej, która już kiedyś solidnie zrobiła dane zadania lub sprzedała towar, z którego jest zadowolony.

Opublikowane w tym serwisie artykuły są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę dekoracje weselne bielsko, na której zgłębisz zbliżone tematy.

Ważne jest, ażeby w naszej firmie była osoba, która prowadzi cały czas danego klienta. Jest to o tyle wskazane, iż taki klient będzie posiadał indywidualnego doradcę w naszej firmie i to z nim będzie mógł się zawsze kontaktować w razie jakiegoś zapotrzebowania czy pytania. To jeden z ważkich składników budowania relacji pomiędzy nami a danym klientem. Świetnie widziane są również momenty, w których nasz klient otrzymuje od nas jakiś prezent firmowy. Nie musi być to wcale nic niespotykanego, zwykle wystarczający jest przecież jakiś nieduży nawet gadżet, zestaw długopisów lub jeśli gospodarujemy sporym budżetem reprezentacyjnym, to mogą być to alkohole. Natomiast dla tych, którzy z nami najdłużej współpracują, możemy sprezentować przykładowo dobry koniak, wieloletnią whisky czy może to również być nalewka cytrynowa – zobacz też . Naprawdę dobrze jest pamiętać o tego typu upominkach.

wizerunek firmy

Autor: Enterprise Minnesota
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle sympatyczne gesty, podtrzymujące nasze związki między firmą a klientem oraz kreują najlepszy wizerunek firmy z klasą. Szczególnie prawidłowo jest także przypominać o sobie w chwilach świąt. Jakiś niewielki upominek świąteczny dla firm, z którymi współpracujemy, okaże się wspaniałym świadectwem naszej troski o usługobiorcę. Tak więc kiedy prowadzimy firmę albo jesteśmy pracownikami odpowiedzialnymi za kontakty z klientami, to nie zapominajmy i uwzględniajmy w naszej działalności takie niewielkie nawet gesty w postaci upominku.

Kliknij ten odnośnik i zobacz w treści znajdujący się tam artykuł. Są tam uzupełniające informacje. One też analizują tę kwestię.

Czasami nawet najmniejszy podarunek będzie lepszym dowodem uznania dla klienta niż piękne słowa.

Doczytaj:

You may also like...