Mamy do dyspozycji skuteczne rozwiązanie – ozonowanie, służące poprawie jakości środowiska wewnątrz auta

Ozon – O3, nazywany jest aktywnym tlenem. To gaz, którego molekuła posiada 3 atomy pierwiastka-tlenu, zamiast 2-óch, tak jak tlen, którym normalnie oddychamy. Ozon występuje naturalnie w przyrodzie, ujawniając się na skutek uderzeń pioruna podczas burzy. W rzeczywistości, świeży, przyjemny, zapach, który odczuwamy po burzy, jest skutkiem działania ozonu. Częściej jednak, słyszymy o ozonie w odniesieniu do warstwy ozonowej, która okala naszą planetę powyżej atmosfery ziemskiej i chroni nas przed niekorzystnym promieniowaniem ultrafioletowym.

sprawdź na stronie

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com
W tej sytuacji, ozon powstaje w efekcie działania promieni UV. Ozon jest coraz chętniej i popularniej stosowany w różnych obszarach życia na całym świecie.

Czy po przeanalizowaniu opisywanego tematu masz wątpliwości? Jeśli tak, to kliknij tu i poznaj więcej informacji (https://www.zaciskihamulcowe.pl/gwarancja/) odnośnie publikowanej tematyki.

Jego zastosowanie jest niemal nieograniczone. Ozonowanie w Polsce to wciąż nowa metoda, choć wciąż rośnie liczba jej zwolenników. Najczęściej ozon stosowany jest do neutralizowania ostrych zapachów z naszego najbliższego środowiska, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako preparat odkażający i niszczący drobnoustroje i bakterie.

Ozonowanie jest formą bezpieczną, a jej podstawową zaletą, jest fizyczne neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, a nie ich maskowanie. Ozonowanie, to fantastyczna i przyjazna dla środowiska metoda, która wysterylizuje dom w którym przebywamy. Ozonować można również artykuły spożywcze, co wydłuża ich termin przydatności i nie ma na nie żadnego szkodliwego wpływu.

Jeśli poszukujesz także inne tego rodzaju materiały, to może wskazówki (http://www.kiliangarage.pl/naprawa-turbosprezarek/), które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie bezcenne.

Zalety ozonu jako silnego utleniacza, dość mocno wykorzystuje motoryzacja. Urządzenie do ozonowania ułatwia pozbycie się grzybów, usuwanie wszelkiego typu roztoczy, pleśni i innych drobnoustrojów z klimatyzacji samochodowej, ułatwia również odkażenie całego wnętrza samochodu.

Czarny sportowy samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Użycie ozonatora, do odgrzybiania klimatyzacji jest głównie polecane dla osób ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych dróg oddechowych (więcej). Dzięki ozonowaniu, w samochodzie mamy świeże i niczym niezanieczyszczone powietrze. Użycie ozonatora, wspaniale sprawdza się tam, gdzie rozczarowują inne tradycyjne techniki odkażania, ponieważ ozon w postaci gazowej potrafi dotrzeć do najbardziej niedostępnych zakamarków, których nie można odkazić za pomocą innych preparatów. Należy zaznaczyć, że ozon jest kilkadziesiąt razy bardziej skuteczny i kilka tysięcy razy szybszy od chloru pod względem zabijania bakterii i drobnoustrojów. Nawet niewielkie stężenie ozonu, powoduje zniszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych już w parę chwil.

You may also like...