Masz yorka? Dowiedz się, co może ci się przydać, aby zagwarantować mu dobrą opiekę

Piesek w domu potrafi dać dużo radości. Zwłaszcza, gdy mamy swoje podwórko i w większości nasz czworonożny przyjaciel może być na dworze. Jeśli zdecydowałeś się na yorka, musisz wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, aby opieka nad czworonogiem nie sprawiała problemów oraz dawała psiakowi wszystko, co jest mu konieczne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zapewnienia bezpieczeństwa dla naszego yorka. Posiadając własny dom może się okazać, że psiak znalazł otwór w ogrodzeniu, toteż poszedł na dłuższy spacer i od wielu godz. nie wraca bądź – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tej racji gdy tylko pies trafia do naszego domu, powinniśmy wraz z obrożą przymocować mu adresówkę, na której napiszemy dane kontaktowe i imię czworonoga. Adresówkę można wybrać w niejednym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy istotnych produktów zaliczają się miski plastikowe bądź metalowe, do których nakładamy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Niezbędna jest też miseczka na wodę, a by zachować czystość dobrze jest dokupić specjalną podkładkę pod miseczki. Praktyczny jest także pojemnik więcej na na suchą karmę, który długo utrzyma jej świeżość. Ponadto taki pojemnik świetnie zabezpiecza przed nie zawsze miłym zapachem karmy, co do tej pory roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można włożyć do zmywarek oraz posiadają specjalną łyżkę do nakładania karmy – polecane rodzaje. Psu należy również uszykować specjalne legowisko, na przykład w postaci poduszki, gąbki lub legowiska – domku, rewelacyjnego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie oraz bezpiecznie. Legowiska powinny dać się prać w pralce, aby od czasu do czasu móc je odświeżyć. Aby nasz pupil ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów – specjalna szczoteczka i pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można również zapomnieć o szamponie dla psów, jaki nie podrażnia skóry, a sierść pozostawia miękką oraz błyszczącą. Akcesoria dla yorków z pewnością kupisz w sklepie dla zwierząt w twoim mieście, ale możesz również poszukać sklepów internetowych, w których szybko sprawdzisz propozycje pożądanych artykułów, np. sprawdź ofertę. Nie zapominaj, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania danych produktów, ponieważ posłanie ma być miejscem spokojnego snu, plastikowa miska zaś nie wydzielać szkodliwych dla zdrowia substancji.

You may also like...