Mata edukacyjna oraz kołyska na dobry początek

Co lepsze dla malucha łóżeczko czy kołyska?
Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył aktywizuje układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, co znakomicie wpływa na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała. W związku z tym warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia niemowlęcia stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

kołyska

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z syntetycznych materiałów, być odpowiednio twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który niechcący wyleci przez pampersa, nie pomoczy materaca.

Skoro masz ochotę dodatkowo przeanalizować opublikowany tu problem, to kliknij ten link. Bez obawy, to wiarygodny link (fotoporcelana.net/) – są tam dające do myślenia publikacje.

Zobacz sam: wyszczególnienie.

Kołyski dla niemowląt jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Największym minusem jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejnym minusem jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Mieści się ona w przedziale od 200 zł, wówczas jest to zwykła drewniana kołyska, do aż 1000 zł. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego dzieciaczka. Maluszki uwielbiają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Ponadto wiele badańwielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają pozytywny wpływ na rozwój malucha.

Zabawne maty dla dzieciMaty edukacyjne to zabawki edukacyjne, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Nazywane są matami edukacyjnymi, ponieważ ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku. Maty te są wyposażone w pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki. Ciekawa oferta: czytaj tu.

Występują one w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Dziecko musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby mogło się na nich swobodnie przekręcać i obracać. Warto też zwrócić uwagę na to, by kupowana przez nas mata była wykończona miękkimi poduszeczkami na obrzeżach. Ważne jest również to, aby taką matę można było w szybki i łatwy sposób złożyć jak i rozłożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci.

You may also like...