Męski zarost staje się coraz modny wśród panów, by prezentował się okazale, trzeba o niego zadbać

Na przestrzeni lat obraz mężczyzn wielokrotnie ulegał zmianie. Dosyć długo modne były brody albo wąsy, później stopniowo zarost męski tracił na popularności, a bardziej modne robiły się gładko ogolone policzki. Obecnie męski zarost, czyli broda, wąsy i bokobrody wracają do łask oraz przeżywają osobisty renesans. W salonach kosmetycznych coraz częściej można kupić preparaty do pielęgnacji brody, jak także odpowiednie narzędzia, aby o zarost dbać. W przypadku, kiedy zamierza się zapuścić zarost, potrzeba dowiedzieć się jak dbać o brodę.

Męski zarost jest elegancki, lecz tylko kiedy bywa zadbany

pielęgnacja zarostu

Autor: Męskie Cięcie
Źródło: http://meskiezaciecie.pl/

Sporo osób bywa zdania, że męski zarost prezentuje się niechlujnie. Nie jest to prawdą, po prostu o brodę należy dobrze dbać, a wtedy będzie naprawdę piękna Męskie Zacięcie. Panowie preferują różnorakie długości zarostu. Im dłuższy on będzie tym większego wysiłku przy pielęgnacji potrzebuje. Potrzeba wybrać taką długość, w jakiej czujemy się dobrze. Taka broda powinna być regularnie przystrzyżona, by zachowała ładny i schludny wygląd. Żeby dbać o posiadany zarost, można odwiedzać męskiego fryzjera, jednak powinno się pamiętać o tym, że nie w każdym salonie oferuje się takie usługi. Pielęgnacją brody można zajmować się też w warunkach domowych.

Kiedy sam chcesz pielęgnować zarost

pielęgnacja zarostu

Autor: Męskie Cięcie
Źródło: http://meskiezaciecie.pl/

W przypadku jeśli dbaniem o brodę mężczyzna chce zająć się osobiście, powinien kupić odpowiednie wyposażenie. Wielu panów do wyrównywania brody stosuje nożyczki, lecz to narzędzie okaże się idealne dla osób już doświadczonych. Początkującym zaleca się specjalne trymery do zarostu , które są bardzo proste w obsłudze i funkcjonalne. Trzeba kupić też grzebyk, którym będzie się czesać oraz kształtować zarost. Takie czesanie bywa niesamowicie ważne, ponieważ nie tylko pozwala zachować schludny wygląd, ale także świetnie oddziałuje na cebulki.

Nie zapomnij o kosmetykach

Podobnie, jak włosy na głowie, tak samo zarost wymaga używania specjalnych środków pielęgnujących. Potrzebny będzie dobry szampon do mycia zarostu, więc powinno się wybrać taki, który dostarcza kluczowych składników oraz witamin.

Inne, też bardzo zajmujące szczegółowe opracowanie (https://ubierzekipe.pl/11-bluzy-robocze) tego zagadnienia odnajdziesz tu. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Mężczyźni cenią sobie także balsamy do brody, a wielu z nich korzysta również z olejków. Dzięki nim zarost staje się miły w dotyku oraz piękny.

You may also like...