Metody na szczupłą sylwetkę – czytaj na ten temat więcej

Odsysanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wyselekcjonowanych okolic ciała. Nie jest sposobem na odchudzanie, daje możliwość modelowania figury. Jego zadaniem nie jest obniżenie masy ciała a przemiana kształtu. W trakcie zabiegu usuwa się nadwyżkę tkanki tłuszczowej z wybranych okolic, pozostawiając pod skóra warstewkę tkanki tłuszczowej o grubości jednego centymetra.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – planowanie operacji odbywa się w trakcie konsultacji przed zabiegiem, polega na dokładnym oznaczeniu punktów przewidzianych do operacji. Zazwyczaj odsysanymi okolicami ciała u pań są: biodra, , przyśrodkowe okolice ud, przyśrodkowa okolica kolan, . U panów: brzuszek, klatka piersiowa. Przed zabiegiem operacyjnym aplikowana jest profilaktyka przeciwzakrzepowa oraz antybiotykowa . Zabieg trwa 2-3 godzin. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym. Zaraz po zabiegu pacjent ma założone specjalne odzienie ściskające, jakie powoduje należyte obkurczanie się skóry w miejscach odsysanych i redukuje obrzęk . Odzienie ściskające należy nosić przez całą dobę przez trzy tygodnie, zaś dalsze trzy tygodnie przez 12 godzin w ciągu doby. Niekiedy niezbędna jest operacja plastyczna brzucha.

Kolejnym zabiegiem odchudzającym jest liposukcja ultradźwiękowa efekty której utrzymują się dosyć długo. Jest to bezpieczny zabieg użytkujący nieinwazyjne fale ultradźwięków w celu eliminacji niepożądanych komórek tłuszczowych. Modeluje sylwetkę i redukuje centymetry w obrębie brzucha .
Poprzez działanie ultradźwiękami o wskazanej, niskiej częstotliwości wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia powoduje atomizację komórki tłuszczowej, zaś uwolnione w ów sposób tłuszcze są przede wszystkim transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, w której ulegają przemianie materii . W ten sposób możemy przyśpieszyć rezultat redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej np. ud, talii lub ramion.

Przyrząd do liposukcji ultradźwiękowej posiada też głowicę na podczerwień IR – ogrzewającą obszary poddawane działaniu ultradźwięków – czytaj o efektach liposukcji dźwiękowej.

Czasem ciężko jest znaleźć rzeczywiście użyteczne opracowanie (www.pl.babor.com/products/oczyszczanie/87), więc jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to śmiało kliknij ten link!

Połączenie tych dwóch bodźców powoduje, że rezultaty terapii są bardzo widoczne a zabieg jest świetną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

You may also like...