Metody pracy prywatnych detektywów

Czasami jest i tak, że nasz wyśniony i wydawałoby się idealny związek małżeński zaczynają nękać problemy. Często jest tak, że pary są zwyczajnie do siebie źle dobrane, a decyzja o zamążpójściu była zbyt szybka. Jednak są też pary, w których tzw. rozkład pożycia partnerskiego jest cykliczny i wyniszczający. W takich parach niekiedy w grę wchodzi zdrada, która jest już wystarczającym powodem do rozpoczęcia sprawy sądowej z oświadczeniem o winie jednej ze stron. Takie sprawy sądowe są dość częste, szczególnie, jeżeli w małżeństwie jest spory majątek do ewentualnego podziału. W tego typu sprawach, z pomocą przychodzą prywatni detektywi.

Sposoby działania śledczych

odcisk palca

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wykupienie usług prywatnego detektywa, musimy być cierpliwym.

Poczekaj chwilę! Zaciekawił Cię wpis? Masz chętkę na dalsze dodatkowe wątki (https://sklep.labempire.com.pl/mieszadla-magnetyczne,2,11913)? To miłe. Kliknij w ten link i przeloguj się do strony z newsami na ten temat.

Duża liczba metod, tak dobrze znanych nam z amerykańskich seriali sensacyjnych jest w Polsce prawnie niedozwolona. Weźmy dla przykładu podsłuchy – na wykorzystanie podsłuchu potrzebna jest zgoda sądu, a o uzyskanie takiej jest niezwykle trudno, w przypadku dochodzenia bez znamion popełnienia wykroczenia. Oczywiście, nasz detektyw może przedłożyć notę do prokuratury z uzasadnieniem na użycie podsłuchu, jednak te decyzje są nieczęsto pozytywne. Inną możliwością jest także podsłuch założony bez zgody, jednak, gdy nasz podejrzany odkryje taki podsłuch, wynajęty detektyw poznań będzie miał ogromne problemy prawne.

Najczęściej wykorzystywaną i dozwoloną metodą jest oczywiście śledzenie niewiernego małżonka. Specjaliści jeżdżą za podejrzewanym małżonkiem, dokumentując każde posunięcie. Nawet najbardziej ostrożnym i najdyskretniejszym z czasem powinie się noga, co doprowadzi do uchwycenia winy na fotografii (www). W takim wypadku sytuacja jest zazwyczaj łatwa, ponieważ pod naporem oczywistych dowodów fotograficznych, nieuczciwa połówka momentalnie przyznaje się do zdrady.

Jeśli jednak jest inaczej nasz prywatny śledczy może zostać wezwany w sądzie na świadka. Takie dowody są brane pod uwagę, jednakże, jako, że jest on finansowany przez jedną ze stron sporu, nie może być to niepodważalny dowód jaki uprawniałby sąd do wydania wyroku z orzeczeniem o winie jednej ze stron.

You may also like...