Młode kobiety coraz częściej korzystają z blogów o modzie, zamiast kupować kolorowe czasopisma.

Obecnie w internecie zakłada się coraz więcej blogów o modzie. Dziewczyny, które codziennie tworzą swojego bloga, publikują na nim różne najnowsze nowinki ze świata mody. Najlepsze publikacje mają po kilka tysięcy wyświetleń. Taką formę działalności popularyzują również portale społecznościowe.
Post, który został stworzony na blogu, rozpowszechnia się popularnymi w internecie kanałami komunikacji, dajmy na to przy pomocy facebooka.

Na blogu o modzie za wyjątkiem wpisów można odnaleźć też fotografie samych blogerek, które należą niewątpliwie do pokolenia show off. Pokazywanie się w internecie, to bardzo wszechobecnatendencja zwłaszcza wśród młodzieży. Chwalenie się swoim wyglądem to dla nich oczywista sprawa. Najbardziej charakterystyczna cecha ludzi, zaliczanych do tej grupy to konsumpcja na pokaz i mocna skłonność do szpanowania gadżetami.

Nierzadkozamieszczane wpisy wywołują dużo mieszanych emocji, ponieważ modystki są dość dziwnie wystylizowane. Nawet zwyczajne bluzki z dzianiny mogą okazać się ekstrawaganckie na blogu młodej szafiarki. Wystarczy kilka ciekawych dodatków, by urozmaicić outfit i wykreować coś nowego. Niejedna autorka liczy skrycie na to, że jej zainteresowanie stanie się także autentycznym zawodem. Jednakże, o ile bloga może publikować każdy – wystarczy odrobina chęci, o tyle nie każdy może tworzyć artykuły do jednak artykuły na blogach są na tyle dobre, że czytelnikom trudno odróżnić profesjonalistę od amatora.

Z działalności zdolnych szafiarek korzystają również producenci odzieży, którzy za ich pomocą zachwalają swoje produkty. Jest to bardzo sprytna forma współczesnego marketingu. Taka promocja marki opiera się na rekomendacjiosoby, która ma autorytet wśród rówieśników. W ten sposób firmy trafiają produktami do nabywców tzw. drugimi drzwiami. Także dla szafiarek jest to udany interes, ponieważ podejmując współpracę z producentami odzieży otrzymują najmodniejsze ciuchy, przykładowo skinny, sukienki, tuniki z dzianiny wprost z najświeższych kolekcji.

You may also like...